reklamı kapat

POPÜLER

Joker Joaquin Phoenix

DC’nin işine akıl sır ermiyor; Gizemli Joker filminde Joaquin Phoneix iddiaları

DC‘nin şimdiye kadar izlediğimiz çizgi roman uyarlamalarından bağımsız bir Joker filmi üzerinde çalıştığı aylar önce belli olmuştu. Daha o zamandan kafamızı karıştıran projeye dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Başarılı oyuncu Joaquin Phoenix‘in ismi projeyle birlikte anılıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse farklı bir Joker filmi için çalışmaların başladığını yaz aylarında öğrenmiştik. Heyecan uyandıran bu projede Jared Leto‘nun rol almayacağı aksine daha genç bir Joker izleyeceğimiz açıklanmıştı. Filmin Taxi Driver filmine benzer bir hava benimseyeceği söylenmişti. Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturacağı, yapımcılığını ise Martin Scorsese‘nin üstleneceği projeye kimse anlam verememişti. Hatta Jared Leto bile çıkıp DC’nin ne yapmak istediğini anlamadığını söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neler oluyor?

Variety‘nin özel haberine bakılırsa hala isimsiz olan bu projenin başrolünü üstlenmesi için Joaquin Phoenix düşünülüyor. Potansiyel adayların listelendiği ve üç kez Oscar adaylığı bulunan Joaquin Phoenix‘in öne çıktığı söyleniyor. Yönetmen olarak kamera arkasına geçecek olan Todd Phillips’in de bu tercihi fazlasıyla beğendiği ifade ediliyor. Ancak Warner Bros‘un bu tercihi onaylayıp onaylamadığını henüz bilinmiyor.

Joaquin Phoenix’in daha önce Batman v Superman: Dawn of Justice‘de Lex Luthor olarak düşünüldüğünü de biliyoruz. Bakalım başarılı oyuncu bu kez DC’ye “evet” diyecek mi?

İlginizi çekebilir