reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filminin vizyon tarihi belli oldu

DC’nin en popüler kötülerinden Joker‘in önümüzdeki dönemlerde vizyonda iki filmi birden olacak. Ancak biri için önümüzde nihayet bir vizyon tarihi var.

Warner Bros.’un DC Sinematik Evreni’nde izlediği yola akıl sır ermiyor. Geçtiğimiz dönemde biri sinematik evrene bağlı biri ise bağımsız olmak üzere iki Joker filmi çekeceklerini açıklayan firma, filmlerden birinin vizyon tarihine karar vermiş durumda. Bildiğiniz gibi sinematik evrenin suç dehası Jared Leto tarafından canlandırılıyor. Ancak Leto’nun kendi özel filmi için henüz çalışmalar tamamlanmış değil. Öte yandan sinematik evrenden tamamen bağımsız olacağı söylenen ve başrole Joaquin Phoenix‘i oturtan diğer film için artık detaylar belirlenmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leto’dan önce Phoenix

İsmi şimdilik “Joker” olarak açıklanan filmin 4 Ekim 2019‘da vizyona gireceği belitiliyor. Comic Con’da yapılan bu duyuruya göre film çok karanlık bir tona dahip olacak. Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde bir adamın toplumdan dışlanmasıyla işlenecek olan hikayede geniş çaplı ve “mesaj kaygılı” bir film önümüze serilecek. Yani Joker’in orijinal hikayesini izleyeceğiz gibi temelde. Filmin senaryosunun Phillips’le beraber Scott Silver’ın kaleme aldığını da belirtelim. Yaklaşık 55 milyon dolar bütçesi bulunan filmin çekimleri eylül ayında başlayacak. Tabii bu kesinleşen tarihle beraber Phoenix’in karakterini Leto’dan önce görme şansına erişeceğiz. Bildiğiniz gibi Leto’nun Suicide Squad’da az sayıda olan sahne süresi iyiden iyiye kırpılmış ve karakteri adeta hiç göstermemişlerdi. Dolayısıyla Leto’nun performansına ilişkin tam bir fikir elde edememiştik. Phoenix şüphesiz vizyon tarihiyle beraber bir avantaj elde edecektir.

İlgili video

Suicide Squad fragmanı