reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Joker yeni Batman ile karşılaşacak mı

Yeni Joker için yeni Batman’le karşılaşma açıklaması

Todd Phillips’in Joker filmi vizyon için gün sayarken, izleyicilerin aklında tek bir soru var: Yeni Joker, Robert Pattinson’ın Batman filminde yer alacak mı?

Joaquin Phoenix başrolündeki Joker filmi, daha vizyona girmeden iddiasını aldığı ilk ödülle ortaya koydu bile. Phoenix’in performansı övgüyle karşılanırken, ilk gösterimini 76. Venice International Film Festivali‘nde yapan film eve Altın Aslan’la döndü. 8 dakika ayakta alkışlanan filmin kazandığı ödülün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Hal böyle olunca izleyiciler de uzun zaman sonra bekledikleri Joker performansının geldiğini düşündü. Bu da gözleri elbette Matt Reeves’in gelecek Batman filmine çeviriyor. Todd Phillips’in Joker’inin, Matt Reeves’in Batman filminde Robert Pattinson karşısına çıkma ihtimali var mı? Bu soruyu Phillips, bizzat yanıtlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joaquin Phoenix’in Joker yorumu Batman filminde olmayacak

Variety‘e konuşan Phillips’in cevabı oldukça net ve katı. Pattinson ve Phoenix’in gelecekte bir yapımda karşılaşıp karşılaşmayacağı sorusuna “Hayır, kesinlikle olmayacak.” diyor.

DC Sinematik Evreni şu noktada nerede, nasıl ilerliyor yanıtlamak çok zor. Ben Affleck’in kadrajdan çıkmasıyla beraber işler iyice içinden çıkılmaz hale gelirken, Matt Reeves’in filmi hangi noktada duruyor söylemek mümkün olmuyor. Ancak biliyoruz ki Phillips’in filmi kesinlikle sinematik evrende değil.

Reeves’in filminde Joker’in olup olmayacağı ise tamamen muamma. Batman’in daha “dedektiflik” kısmına odaklanacağını bildiğimiz Reeves, karşımıza Joker’siz bir hikayeyle çıkabilir. Ancak gelecek diğer Batman filmlerinde de Joaquin Phoenix’in Joker yorumu olmayacağını Phillips’in keskin yanıtından görebiliyoruz. Bu durumda Pattinson’ın Batman’i bir Joker’le karşılaşacaksa bu Jared Leto’nın Joker’i olacak gibi görünüyor.

Joker filmi 4 Ekim‘de vizyondaki yerini alacak. Batman’i ise 25 Haziran 2021‘e kadar izleyemeyeceğiz.

İlginizi çekebilir

Joker’in fragmanı