reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filmine daha vizyona girmeden ilk ödül

Todd Phillips’in Joker filmi 76. Venice International Film Festivali‘nde izleyicilerin suratında bir gülümseme bırakmışa benziyor. Filme ilk ödül geldi.

Beyaz perdedeki gösteriminden önce 76. Venice International Film Festivali‘nde izleyicilerle buluşan Joker filmi ve Joaquin Phoenix’in performansı festivali ödülle terk ediyor. Film bittikten sonra yaklaşık 8 dakika boyunca ayakta alkışlanan yapım, En İyi Film dalında Altın Aslan ödülünü de evine getiriyor. Festivalin en büyük ödülüne layık görünen yapım, böylece vizyon için de ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Altın Aslan ödülünü alan geçmiş isimlere baktığımızda Joker’in Oscar için de iddiasını görebiliyoruz. Üç Oscar ödüllü Roma ve dört Oscar ödüllü The Shape of Water da yine Altın Aslan’ı evine götürenlerden.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filmi Oscar yolculuğunda

Joaquin Phoenix için işler bir parça daha zor. 2008’de kaybettiğimiz Heath Ledger’ın 2009’da The Dark Knight filmindeki Joker performansıyla aldığı Oscar sonrası hayranlar bir daha Ledger’ın yerine kimseyi koymak istemedi. Nitekim Jared Leto’nun Joker’i, neredeyse doğru düzgün göremesek de, büyük bir tepki ile karşılandı. Şimdi Phoenix’in o algıyı yıkıp yıkamayacağı da merak ediliyor. Phoenix’in adaylıkları olmasına rağmen geçmişte hiç Oscar kazanmadığını da belirtelim. Joker rolü yeniden Akademi’de kendine yer bularak aktörüne ilk Oscar’ı kazandırabilir gibi.

Yeni film geçmişte gördüklerimizden farklı bir hikaye sunmaya hazırlanıyor. Komedyen Arthur Fleck’i Batman’in en azılı düşmanına çeviren olaylar zincirini konu alan yapımda Thomas Wayne ve genç Bruce Wayne yer alıyor. 4 Ekim‘de vizyondaki yerini alacak olan yapımın toplayacağı ödüllerin yanı sıra gişedeki başarısı da merak ediliyor. Filmin fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı