reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead 10. sezon

The Walking Dead 10. sezon vedasıyla ilgili kritik açıklama

The Walking Dead 10. sezon ile beraber hikaye sevilen karakterlerden birine veda ediyor. Karakterin ayrılığı aylar önce duyurulurken vedasına ilişkin ipuçları da paylaşıldı.

The Walking Dead 10. sezon için artık önümüzde bir aydan da az zaman kaldı. 9. sezondaki büyük zaman atlaması sonrası karakterlerimiz kendini yepyeni bir mücadelenin ortasında bulurken The Whisperers da yeni sorunlardan birine eklendi. Rick’in vedasından sonra yaşadığımız 6 yıllık zaman atlamasında karakterlerimizin artık tek derdi zombilerle dolu bu dünyanın yeni düzeninde hayatta kalıp; bu düzene ayak uydurmak değil. Zombi derisinden giydikleri kostümlerle kamufle olan ve ani saldırılarla insanları avlayan The Whisperers’ı da durdurmaları gerekiyor. Hatta onları “susturacaklarını” ilan eden bir tanıtım dahi paylaşıldı. Ancak bu sezon bizi bekleyen tek büyük olay bu ilginç mücadele olmayacak. Çünkü aylar önce diziye ana karakterlerden birinin veda edeceği açıklandı. Katana savurmasıyla ünlü Michonne için 10. sezon final anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead 10. sezon Michonne’a nasıl veda edecek?

2. sezonun sonunda hikayeye dahil olan ve Danai Gurira‘nın hayat verdiği Michonne uzun zamandır bu evrenin en dayanıklı isimlerinden biri. Zaman içinde Rick’le bir ilişkiye başlayan ve hatta onun çocuğuna hayat veren Michonne, Rick’in diziden ayrılmasıyla beraber kendi hikayesini de noktalayacak. Nasıl ve ne zaman olacağını bilmediğimiz bu ayrılık hakkında ise dizinin yaratıcılarından Angela Kang bazı açıklamalarda bulundu. TVLine‘a konuşan Kang, “Bu sezon gerçekten büyük önemi bulunan bazı şeyler öğreneceğiz ve bunların devasa sonuçları olacak.” diyerek, bu sezon Michonne’un ilk sezonlardaki o güçlü ve havalı anlarını yeniden yaşayacağımızı da kaydediyor.

Gurira’nın diziden ayrılacağı duyurulduğunda açıkçası akla ilk olarak Michonne’un öldürüleceği gelmişti. The Whisperers mücadelesinde beklenmedik bir kayıp olabilirdi. Ancak bu açıklama ikinci bir olasılığı da ortaya çıkarıyor. Belki Michonne Rick’in hayatta olma ihtimalini ortaya çıkarır ve onu bulmak için bir maceraya atılarak diziden ayrılır? Bu bilgi aynı zamanda Rick Grimes’ın yer alacağı film için de kritik bir öneme sahip. Zira The Walking Dead filminin hala bir yerlerde hayatta olan Rick’in üzerine kurulması bekleniyor. Bu aynı zamanda Michonne hayranları için de kritik bir bilgi. Çünkü karakterin The Walking Dead 10. sezon vedasının ardından yeniden karşımıza çıkabileceğini işaret ediyor.

Tüm bunların ve daha fazlasının cevabına ise 6 Ekim’de kavuşacağız. Dizinin yayınlanan fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video