reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 serisinden yüz güldüren büyük başarı

IFA 2019 kapsamında çok önemli duyurular yapan Huawei, bunlar arasında önemli bir açıklamada da bulundu. Bu açıklamanın merkezinde Huawei P30 serisi yer alıyor.

Huawei P30 serisinde P30 Lite, P30 ve P30 Pro yer alıyor. İşte bu modeller, firmanın şimdide kadarki en popüler serisini oluşturuyor. Açıklandığı kadarıyla 6 ayda tam 16,5 milyon adet sevk edilen telefonlar, firmanın yüzünün satış konusunda da fazlasıyla güldürüyor. Tasarımları ve özellikleriyle oldukça dikkat çeken aile, biliyorsunuz Türkiye’de de resmi olarak satılıyor. Türkiye pazarında özellikle incelemesine burada yer verdiğimiz P30 Lite ve incelemesine burada yer verdiğimiz P30 ile öne çıkan firma, P30 Pro ile kamera konusunda halen en iyi çözümlerden birisini kullanıcılara sunuyor. DxOMark liderliğini kısa süre önce incelemesine burada yer verdiğimiz Samsung Galaxy Note 10 Plus’a bırakan telefon, yine de özellikle gece çekim özellikleri ve sunduğu zoom miktarıyla ciddi şekilde beğeni topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 serisi uzun süre daha satılmaya devam edecek

Çünkü modeller Android 10 temelli EMUI 10 güncellemesi ile yeni döneme geçiş yapacak ve temelde güncel kalacak. Ambargo nedeniyle Google’dan Mate 30 ailesi için Android lisansı almayan Huawei, yeni seriyi global pazara hemen çıkarmayacak. Bu aradaki boşluğu da elbette P30 ailesini dolduracak.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in yeni akıllı saat modeli