reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon

2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefon belli oldu

Akıllı telefon dünyasında 2019 içerisinde onlarca yeni model dahildi. Peki 2019’un ilk yarısından en çok hangi modeller sattı? İşte bunun cevabı;

Paylaşılan yeni rapora göre 2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefon modeli Apple iPhone XR oldu. Firmanın 2018 amiral gemileri iPhone Xs ve Xs Max yanında tanıtılan modeli iPhone XR, nispeten daha uygun fiyatı (750 dolar) ve yüksek performansıyla kullanıcılardan oldukça yüksek bir talep görüyor. Açıklandığı kadarıyla telefondan, 2019’un ilk yarısında 26,9 milyon adet sevk edilmiş (Sevkiyat ile satış rakamları birbirine yakın oluyor). İkinci sırada 13,4 milyon ile Samsung Galaxy A10, üçüncü sırada 12 milyon ile Samsung Galaxy A50, dördüncü sırada ise 10,3 milyon ile eski neslin en iyisi iPhone 8 yer alıyor. Devamında Xiaomi Redmi 6A, Redmi Note 7, Galaxy J2 Core, OPPO A5, Apple iPhone Xs Max ve Samsung Galaxy A30 karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019'un ilk yarısında en çok satan akıllı telefon belli oldu

2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefon modelleri dikkat çekti

Listede özellikle iPhone 8’in olması oldukça ilginç görünüyor. Yeni nesil iPhone’lar pahalı gelenler halen modern bir Android telefon almak yerine iPhone 8’e yöneliyor. Şu an bile yüksek hızda çalıştığı ve güncellendiği için Apple’a ciddi paralar kazandıran telefon, Türkiye’de 5.800 TL‘den satılıyor. Şu an bu paraya Android tarafında gerçekten çok iyi modeller alınabiliyor. Bu arada Apple iPhone 7’nin de satışını sürdürüyor. Ancak 8 varken 7 pek dikkat çekmemiş gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Tanıtılan en yeni modellerden