reklamı kapat

POPÜLER

Yeni neslin en çok satan iPhone modeli belli oldu

Apple, resmi verileri açıklamasa da yeni çıkardığı iPhone Xs Max, Xs ve iPhone XR modelleri arasında en çok iPhone XR’ı sattığını kaydediyor. Peki gerçekten de öyle mi?

Apple’ın yeni nesil modelleri iPhone Xs Max ve Xs, çift arka kamerası ve OLED ekranı dışında yüksek fiyatıyla da iPhone XR modelinden ayrılıyordu. Apple’ın resmi rakamları açıklamamaya karar vermesinin ardından yeni nesil modellerin satış başarısına ilişkin bir bilgi elde edememiştik. Ancak kulislerde konuşulanlar, yeni nesil için çok da umut verici değildi. Öte yandan sayılar açıklanmasa da Apple cephesinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada iPhone XR için “çıktığı günden bu yana yeni nesilin en çok satan modeli” denilmişti. Consumer Intelligence Research Partners tarafından yayınlanan, Amerika ile sınırlı rapor da benzer bir tablo çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs Max, iPhone XR

iPhone XR, iPhone X’u da geride bıraktı

Yapılan araştırmada 30 günlük bulunabilirlik kıstası göz önüne alınarak iPhone XR’ın tüm satışların yüzde 32’sini kapladığı belirtiliyor. iPhone Xs Max yüzde 20 oranla XR’ı takip ederken, Xs modeli ise yüzde 15’lik oranla aralarındaki en başarısız model olarak görünüyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle kıyaslanınca iPhone X’un yüzde 30’luk bir dilim kapladığı belirtiliyor. Bu durumda iPhone XR’ın çıktığı ilk 30 gün iPhone X’dan daha fazla dikkat çektiği görünüyor. Tabii iPhone X’un satışlarının geç başladığını da hatırlatalım. Bu durumda esasen net bir kıyaslama yapmak bir parça zor. Bunların resmi satış oranları olmadığının yeniden altını çizelim. Türkiye’de XR modeli 7.399 TL‘den başlayan fiyatlarla satılırken Xs ve Xs Max sırasıyla 9.899 TL ve 10.799 TL‘den başlayan fiyatlarla satışta.

İlginizi çekebilir

Apple’ın iPad Pro’lar için hazırladığı özel reklam