reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR
iPhone XR
Apple iPhone XR

Apple’dan yeni ailenin en uygun fiyatlı modeli iPhone XR için kilit hamle

Apple‘ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR gündemden düşmüyor. Xs ve Xs Max’i satışa sunan firma, XR’ın satışı için de önemli adımlar atıyor.

Dediğimiz gibi iPhone Xs ve iPhone Xs Max şu an Apple Store‘lardan satın alınabiliyor. Üretim sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle iPhone XR‘ın ön siparişine ise ancak 10 Ekim tarihinde başlanıyor. Bunun arkasında şimdiye kadar modelde kullanılan LCD ekranda yaşanan üretim sorunlarının olduğu belirtiliyordu. Yeni bilgiler ise genel üretimde de sorunlar olduğunu gösteriyor. Sağlam kaynaklara göre telefon Foxconn ve Pegatron firmaları tarafından üretiliyor. Toplam siparişin yüzde 60’ını Foxconn üstlenirken, geri kalan yüzde 30 Pegatron’da yer alıyor. Ancak Pegatron üretim sürecinde hedeflenen hıza ulaşamıyor. Bu yüzden de Apple’ın üretim paylarında değişikliğe gittiği ve Foxconn’a daha fazla telefon eklediği söyleniyor. Bunu oluşacak büyük talebi tam anlamıyla karşılayabilmek için yapan teknoloji devi, kesinlikle bir stok sorunu yaşamak istemiyor. Peki iPhone XR ile iPhone Xs ve iPhone Xs Max arasında ne gibi farklar bulunuyor? Bunun cevabını aşağıdaki detaylı haberimizde bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone XR ile büyük satış rakamları bekliyor

Bunun arkasında elbette fiyat yer alıyor. iPhone Xs ile Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle çok daha uygun fiyatlı bir seçenek ortaya koyuyor. Satış miktarı konusunda özellikle iPhone Xs Max‘i zorlaması beklenen telefon, birçok farklı renk seçenekleriyle de büyük beğeni topluyor. Modellerin Türkiye satışı ve fiyatı hakkında halen bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPhone’ların tanıtım videosu