reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Apple iPhone XR hakkında hem kötü hem de iyi haber

iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıtılan Apple iPhone XR, hem kötü hem de iyi sayılan bir haberle gündeme geldi.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, beklenenden az satıyor. Bu yüzden Apple’ın modelin üretimini artırma planlarını iptal ettiği söyleniyor. Bu konuda üreticiler Foxconn ve Pegatron firmalarına bildirim yaptığı belirtilen teknoloji devi, bu konuda küçülmeye devam ediyor. Analistlere göre şirket, iPhone XR modelinin üretimini bırakın artırmayı daha azaltacak noktada bulunuyor. Bu durum şirket için kötü haber. İyi olan ise XR’ın satış konusunda iPhone Xs Max’i yakalaması, iPhone XS’i ise geçmesi. 750 dolar fiyatıyla çok daha fazla kişiye hitap eden telefon, genel olarak beklendiği gibi satmıyor ancak 2018 ailesinde liderliği eline alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR çok güçlü bir cihaz

A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor. Yapılan incelemelerde modelin ekranı da oldukça beğeniliyor. Xs ve Xs Max ile beraber XR’ın Türkiye satış fiyatı ve tarihi halen bilinmiyor. Şirketin satış konusunda bu kadar geç kalması gerçekten garip duruyor. Bu yüzden yeni modelleri isteyenler çokta yurt dışı satış yollarını tercih etmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Telefon için yayımlanan resmi video