reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs

Apple’dan iPhone Xs, Xs Max, ve XR için şaşırtan bir adım daha

Teknoloji devi Apple, iPhone Xs ailesi ve iPhone XR modelleriyle hiç de iyi şekilde gündeme gelmiyor. İstenildiği gibi satmayan modeller için şaşırtan bir gelişme daha var.

Biliyorsunuz şirketin 2018 ailesi 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modellerinden oluşuyor. Son günlerde artan bilgiler ışığında bu telefonlar hiç de beklendiği gibi satılmıyor. Uygun fiyatıyla fark yaratacak iPhone XR‘dan bile umduğunu bulamayan firma, çareyi üretimi azaltmakta bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde de buna benzer bir haber ile gündeme gelen firma, şaşırtıcı şekilde üretimi daha da düşürüyor. Bu modeller satmadığı için halen talep edilen iPhone X’un üretimine yeniden başlayan dev isim, iPhone XR’ın üretimini dahi oldukça aşağılara çekmiş durumda. Bu durum bir sonraki çeyrek rakamları için çok kötü görünüyor. Satış konusunda Samsung da sorunlar yaşıyor ancak firmanın çok güçlü bir orta ve giriş seviyesi bulunuyor. Apple sadece üst seviyeye oynadığı ve buradaki fiyatlar da çok arttığı için büyük zorluk yaşıyor. Şu an karlılık yüksek satış fiyatları ile sağlanıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs, Xs Max ve XR firmayı zora sokuyor

Burada geçtiğimiz gün duyduğumuz bir gelişme de gerçeğe dönüşmüş durumda. Teknoloji devi firma, iPhone XR’ın satışlarını artırmak adına Japonya’da bir fiyat indirimine gitmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Şirketin animasyon reklam filmi