reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Apple iPhone XR hakkında beklenmedik gelişme

Apple‘ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıttığı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR, şaşırtan yeni bir haber ile gündeme geldi.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, biliyorsunuz yeni ailenin en uygun fiyatlı modeli. iPhone Xs ve Xs Max, 999 dolar ile 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. Ancak bu fiyat satışlara yansımıyor. Çünkü sağlam kaynaklardan gelen haberlere göre model beklenen satış düzeyinin oldukça gerisinde yer alıyor. Bu da elbette firma için pek güzel durmuyor. Bu beklentilerin altında kalan düşük satış nedeniyle de Apple’ın modelin üretimini artırma planlarını dahi iptal ettiği söyleniyor. Bu konuda üreticiler Foxconn ve Pegatron firmalarına bildirim yaptığı belirtilen teknoloji devi, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR genel olarak oldukça beğeniliyor, ancak satmıyor

A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor. Yapılan incelemelerde modelin ekranı da oldukça beğeniliyor. Bazı önyargılı yorumların aksine modelin ekranındaki pikseller çok yakından bakılsa dahi görünmüyor. Modellerin Türkiye satış fiyatı ve tarihi ise henüz bilinmiyor. Ancak tüm bu güzel detaylar satışa yansımıyor.

İlginizi Çekebilir

Telefon için yayımlanan videolardan