reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Daha uygun fiyatlı iPhone XR bekleyenlere kötü Türkiye haberi

Apple‘ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max’den daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR, çok yakında ön siparişe açılıyor. Ancak model için Türkiye’yi ilgilendiren kötü bir haber var.

Apple, hatırlarsınız aynı etkinlikte 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. Xs ve Xs Max’i hali hazırda birçok ülkede satışa sunan firma, merak edilen XR’ın ön siparişine ise 19 Ekim tarihinde başlıyor. Ancak bugün yapılan açıklamaya baktığımız zaman modelin “ilk aşamada” satışa çıkacağı yerler arasında Türkiye bulunmuyor. Tam 50’den fazla ülkeye giden telefonun, Türkiye’ye ne zaman geleceği ise maalesef henüz bilinmiyor. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerini de henüz Türkiye’ye getirmeyen teknoloji devi, kurdaki hızlı değişimlerin bitmesini bekliyor gibi görünüyor. iPhone XR modelinin dünyanın geri kalanına geç gitmesinin arasında ise bünyesinde kullanılan LCD ekran yer alıyor. Söylendiği kadarıyla LCD ekran OLED gibi esnek olmadığı için çerçevesiz tasarım hazırlamak çok zor oluyor. Buna bağlı olarak modelin çentiği de sıkıntı çıkarıyor. Bu sorunlar nedeniyle geriye düşen model, oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR, geniş kitlelere hitap ediyor

Daha önce de söylediğimiz üzere bunun arkasında kesinlikle fiyat etiketi yer alıyor. Xs ve Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, Face ID yüz tanıma sistemine de sahip.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda yeni iPhone modelleri