reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR

Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR

Apple yöneticisinden dikkat çeken iPhone XR açıklamaları

Apple‘ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıttığı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR için Phil Schiller önemli açıklamalarda bulundu.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, gündemden düşmüyor. Bu model hakkında merak edilen birçok sorunun cevabını ise şirketin pazarlamadan sorumlu en büyük ismi Phil Schiller cevaplıyor. Ünlü yönetici burada ilk olarak telefonun çok eleştirilen ekran çözünürlüğü konusunda bir açıklama yapıyor. Biliyorsunuz iPhone XR bünyesinde yer alan 6,1 inç ekranda sadece 1729×828 piksel çözünürlük sunuyor. Bu çözünürlük Xs ailesi ve Android dünyasına göre gerçekten çok düşük kalıyor. Phil Schiller ise durumu şu açıklama ile savunuyor: “Pikselleri göremiyorsanız, bir noktada sayılar hiçbir şey ifade etmiyor. Bu oldukça keyfi bir durum“. Bu açıklama eleştirileri daha da artıracak gibi görünüyor. Çünkü 5,8 inç LCD ekranlı iPhone 8 Plus modelinde bile 1920×1080 ekran bulunuyor. Daha sonra çıkan XR ile bu devirde Full HD altına düşmek hiç mantıklı durmuyor. Yönetici ekran çözünürlüğü yanında modelin isminde kullanılan “R” takısının nereden geldiğini de açıklıyor: “Otomobilleri ve hızlı giden şeyleri seviyorum. R ve S harflerinin her ikisi de çok özel olan spor otomobilleri göstermek için kullanılıyor.” S takısı üst düzey özelliklere sahip iPhone Xs ve iPhone Xs Max’e uyuyor. Ancak iPhone XR açık şekilde çok da “çok özel” bir konumda yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR çok iyi bir ön sipariş dönemi geçiriyor

iPhone Xs ve Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. Nispeten uygun fiyat ve sunulan özellikler, kişileri bu modele oldukça itiyor. Merak edilen akıllı telefonun Türkiye’de ne zaman satılacağı ise bilinmiyor. Firma halen iPhone Xs ve Xs Max modellerinin satışını da Türkiye’de gerçekleştirmiyor.

İlgili Video

Telefon için yayımlanan tanıtım videolarından