reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Apple’dan iPhone XR için göz alıcı iki yeni video [İzle]

Apple‘ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıttığı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR için iki yeni video yayımlandı.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, yurt dışında ön siparişe açıldı. Türkiye’de ne zaman satılacağı halen bilinmeyen telefon için Apple, iki yeni reklam videosu yayımlandı. Sayfanın üstünde ve altında yer izleyebileceğiniz bu videolar, modelin genel hatlarına ve canlı renk seçeneklerine göz alıcı bir bakış attırıyor. Reklam konusunda sektörün en iyileri arasında yer alan firma, yeni modeliyle büyük satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Bazı renk seçenekleri şimdiden tükenen telefonun, Xs ve Xs Max modellerinden daha geç satışa sunulmasının arkasında ise yaşanan bir ekran sorunu yer alıyor. Hatırlamak adına modelde kullanılan LCD ekran, OLED gibi esnek olmadığı için çerçevesiz tasarım hazırlamak çok zor oluyor. Buna bağlı olarak modelin çentiği de sıkıntı çıkarıyor. Işık sızıntısı olmadan LCD ekranda çentik hazırlamak zor deniyor.

Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
Apple iPhone XR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR milyonlar satacak

Çünkü model yeni nesil bir iPhone almak isteyenler için en ucuz seçenek konumunda yer alıyor. Şu an iPhone Xs ve Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde çok bir eksik taşımıyor.

Video