reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR iFixit

Yeni ailenin uygun fiyatlı modeli iPhone XR parçalarına ayrıldı [Video]

Apple‘ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıttığı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı.

5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ile beraber karşımıza çıkan 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR, iFixit’in son konuğu oldu. Yurt dışında satışa çıkan telefonu 14 adımda açan site, popüler modele 10 üzerinden 6 puanını verdi. Bu açıdan tamirinin nispeten kolay olduğu cihazlar arasına yerleşen model, hem olumlu hem de olumsuz yorumlar aldı. Baktığımız zaman telefon olumlu tarafta pile kolay erişim ve ekranın kolay değiştirilebiliyor olması yorumlarını aldı. Olumsuz tarafta ise ilk olarak kullanılan özel vida yapısı eleştiriliyor. Buna ek olarak su geçirmezlik önlemlerinin tamiri zorlaştırdığını belirten iFixit ekibi, ayrıca ön ve arka camın kırılmayı kolaylaştırdığını da söylüyor. Diğer yeni nesil telefonlar gibi özellikle arka camı değiştirmenin çok zor olduğu iPhone XR, içini açma sürecinde görüldüğü üzere X serisi gibi L şeklinde bir pile sahip değil. Ancak yapılan incelemelerin gösterdiği kadarıyla model pil konusunda kullanıcılarını oldukça memnun ediyor.

Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
Apple iPhone XR iFixit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XR çok konuşuluyor

Şu an iPhone Xs ve Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. iPhone XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle daha uygun bir seçenek oluşturuyor. A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor. Yapılan incelemelerde de modelin ekranı oldukça beğeniliyor. Ayrıca tahmin edildiği gibi telefonun düşük çözünürlüklü ekranındaki pikseller gözle seçilemiyor. Firmanın bu yıl ve önümüzdeki yıl XS serisinde çok XR satacağı tahmin ediliyor. Modellerin Türkiye satış fiyatı ve tarihi ise henüz bilinmiyor.