reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Onsuz olmazdı; SEMA 2018 için ilk Ford Bronco projesi göründü!

Kapılarını açmasına çok kısa bir süre kalan SEMA 2018, olmazsa olmaz yüzlerinden birisi olan Ford Bronco rozetine kavuşmaya başladı.

Hey yeni yılın sonunu iple çekmemize neden olanlardan birisi de Amerika’da düzenlenen ve dünyanın en önemli modifikasyon organizasyonlarından birisi olan SEMA. Organizasyona katılım sağlayacak olan gerek resmi marka gerekse bağımsız üreticiler, yavaş yavaş projelerinden ilk detayları göndermeye başlıyor. Chevrolet ve Dodge gibi merak edilen isimlerden birisi olan Ford, pickup projeleriyle damga vurmaya hazırlanırken, bağımsız garajların ikonik isimler üzerindeki çalışmaları bunlar gölgede bırakacak gibi görünüyor. Tıpkı şu anda karşımıza duran 1966 Ford Bronco örneğinde olduğu gibi. United Pacific Industries ekibi tarafından baştan yaratılan proje her ne kadar replika olarak nitelendirilse de, orijinal modeli hiçbir şekilde aratmayacak titizlik ve emek barındırıyor üzerinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik değerler bekleniyor

Aslında projeyle ilgili söylenecek ilk şey sadece gövdesinin Bronco’nun kendisinden ibaret olduğu bunun dışında 33 inçlik lastiklerden başlayıp, Fox imzalı coilover süspansiyon sistemine kadar uzanan en temel altyapı değişimlerinin varlığı söz konusu. Üzerinde LED ışıklandırma grubunu barındırmasından ötürü ayrıca modern bir yüz de ortaya koyan Bronco’nun kaputunun altında 5.0 litrelik sekiz silindirli Ford motoru yatıyor. Şimdilik bu motorun ne kadar güç ve tork ürettiğiniyse bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey ise, yeni diferansiyel kilidi başta olmak üzere diğer tüm altyapı elemanlarının görevini yapmak konusunda sabırsız olduğu. Kokpit bölümünde; deri koltuk, roll cafe, 4×4 güç kontrol bölümü ve klima gibi ihtiyaç odaklı bölümler barındıran Bronco projesini kısa süre içerisinde daha detaylı şekilde karşımızda göreceğiz.

İlginizi çekebilir

2019 Ford F-150 Raptor