reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli Ford Bronco

Klasik ruh, modern güç; karşınızda elektrikli Ford Bronco [Video]

Dünyada türünün ilk örneği olarak lanse edilen elektrikli Ford Bronco projesi, geleceğin klasikleri için de umut vadediyor.

En sevdiğiniz şarkının radyoda karşınıza çıkması veya vizyon tarihi önceden açıklanan favori filminiz, beklemenin bir ödülü olarak sizi selamlar. Otomobil dünyasının geçtiğimiz yıldan beridir bir ödül olarak beklediği projeler arasına Ford Bronco‘yu üst sıralara yazabiliriz. Amerikan tarihi için önemli bir yerde bulunan bu kült otomobilin önümüzdeki yıl itibarıyla yeni jenerasyonla karşımızda olmasını bekliyoruz. Tabi ki bu beklentiler içerisinde planların artık göz ardı edilemez kısmını kaplayan elektrikli versiyon da var. Ford’un Mustang merkezli olarak geliştirdiği benzeri bir elektrikli SUV projesiyle aynı dönemde telaffuz edilen Bronco için ilk andan itibaren hareketli günler başlayacak. Bu beklentilerin farkında olan yeni nesil üreticiler de çalışmalarına hız vererek adını duyurma konusunda elini hızlandırmaya devam ediyor. Şu anda karşımızda olan Zero Labs Auto imzalı klasik elektrikli Bronco bunun rüyalara girebilecek güzel örneklerinden birisi.

Paylaşılan özellikler

Üretim adedi 150 olarak açıklandığı projenin ilk andan itibaren çekici bir görünüm ortaya koyduğunu görebiliyoruz. Tercih edilen gümüş rengin beraberinde getirdiği minimalist havanın da büyük etkisiyle bu hisleri uyandırmayı başaran Bronco, kullanışlılık nezdinde de gayet yeterli parametrelere sahip. Konumlandırılan elektrik motorlarıyla 360 beygirlik güce sahip olan aracın batarya bölümünde 70 kWh‘lık bir paket karşımıza çıkıyor. Bu bileşenlerle tek seferde 306 kilometreye kadar menzil kat edebileceği de açıklanan Bronco’da 5 ileri manuel şanzıman gibi elektrikli otomobillerde çok fazla görmediğimiz bir yapının olması klasikliğin ruhuyla güzel bir uyum sergiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zero Labs ekibi Bronco’nun arazi genetiklerinin elektrikli olarak da iyi bir şekilde yansıtılması adına es geçilmemesi gereken parçaları oyuna dahil diyor. Fox’un coilover süspansiyon seti, diferansiyel kilitleri ve altı pistonlu Brembo kaliperleri bu noktada ön plana çıkartabiliriz. Kısa süre içerisinde fiyat bilgisinin de paylaşılacağı elektrikli Ford Bronco projesi için ön siparişlerin açılmış olması, meraklılarınını daha hızlı olmaya teşvik edecek gibi görünüyor.