reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Yeni Ford Bronco için gerçeğini aratmayan tasarım çalışması [Galeri]

Tanıtım süreci için beklenen süreyi artık bir yılan hikayesi olarak nitelendirebileceğimiz yeni Ford Bronco için artık önümüzde çok fazla zaman kalmadı.

2019’un son günlerinde ışıklandırma grubunun yapısıyla ilgili bir sızıntı üzerinden gündeme gelen Ford Bronco için özellikle Amerika’da ciddi bir meraklı kitlesi olduğunu söylemek mümkün. Kendisini gibi bir ikon olan Jeep Wrangler ile gerçekleştireceği rekabette ne denli başarılı olacağına dair konuşmaların yapıldığı araçtan hala resmi bazda ciddi bir detay yok. Bu yıl içerisinde tanıtılacağına dair bilgilerin ışığında geri sayımın devam ettiği Bronco için şu sıralar daha çok sanal tasarımlar prim yapıyor diyebiliriz. Bu kapsamda karşımıza çıkan yeni tasarım projesi, aslında gerçeğinden çok da uzak olmayan çizgileri somut şekilde görmemize yardımcı oluyor.

Ford Bronco

Ford Bronco yıl sonu satışa sunulacak

Ford cephesi Broncu’nun asfalta iniş sürecini ilk olarak Baja versiyonu üzerinden gerçekleştirmişti. Bu araç seri üretimle kullanıcıya ulaşacak versiyonlar hakkında da bilgiler veriyordu aslında. Nitekim Bronco6G kaynaklı olarak karşımıza çıkan görseller de, Baja versiyonunun makul şekilde ehlileştirilmiş hali olarak değerlendirilebilir. Beklediğimiz köşeli formunun yanında Wrangler’da olduğu gibi sökülebilir tavan ve kapı gibi dinamiklerin merkezinde oluşan tasarımların ilgi gördüğü de aşikar. Altyapı dinamikleri ile Ranger ile benzeşecek olan yeni Bronvo’cun 2,3 litrelik motor ile Avrupa pazarı için de ulaşılabilir seçenek olmasını bekliyoruz. Eğer bu senaryo gerçekleşirse otomobili 270 beygir güç ve 420 Nm tork değerleriyle karşımızda görebiliriz. Önümüzdeki birkaç ay net bilgiler için aydınlatıcı olacak.

İlgili video

Bronco R