reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Yeni jenerasyon Ford Bronco için tasarım karakterini etkileyecek ilk parça

Önümüzdeki yıl içerisinde artık daha net parçalarıyla gündemde olacak yeni Ford Bronco, ortaya çıkan far tasarımıyla geçmişe selam gönderiyor.

Yeni yılın girmesiyle birlikte süreci yılan hikayesine dönen bir ismi daha gizemlerinden kurtarılmış şekilde karşımızda görmeyi bekliyoruz. Yaklaşık iki yıldır “geldi, gelecek” diye beklediğimiz yeni nesil Ford Bronco, kısa süre önce Baja versiyonu üzerinden adından söz ettirmeye başlamıştı. Jeep Wrangler’a karşı önemli bir hamle olarak kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin üretim süreci ise Ranger’da kullanılan T6 mimarisinin özelleştirilmiş versiyonu üzerine gerçekleştirilecek. Hala tasarımıyla ilgili ciddi bir nitelikte parçasını göremediğimiz modelle ilgili Bornoc6G‘den gelen bir fotoğraf “en azından bu bir başlangıç” dedirtecek noktaya temas ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Ford Bronco “melek gözüyle” gelebilir

Tek karelik bir fotoğraf üzerinden gündeme gelen paylaşıma baktığımızda yeni Bronco’da oval çizgiler üzerine oluşan bir LED far yapısı karşımıza çıkıyor. Klasik Bronco’nın karakterini hatırlayabilenler bu yapının orada da benzer şekilde kullanıldığını da kolaylıkla anımsayabilir. LED sinyal grubunun da içerisinde olduğu far tasarımının kullanılması durumunuda modern teknolojiyle birlikte eskiye de bir selam olacağını söyleyebiliriz. Motor noktasında şimdilik altı silindirli üniteler üzerinden beklentileri oluşan aracın 2,3 litrelik EcoBoost seçeneğe sahip olup olmayacağıysa net değil. Söz konusu olan Wrangler’da 2.0 litrelik bir benzinli seçeneğin olması, rekabetin kalıcı olması adına Bronco için de benzer bir beklentiyi de doğruyor. Önümüzdeki günlerde oldukça hareketli olacak.

İlginizi çekebilir

Bronco R prototipi