reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco

Yeni Ford Bronco için rekabeti kızıştıracak pickup iddiası

Dış basında kısa sürede satır başlarına çekilen iddialarda geliştirme süreci devam eden Ford Bronco, temel rakibi Jeep’e farklı bir sürpriz yapabilir.

Tanıtım süreciyle ilgili bekleyişin devam edildiği her gün Ford Bronco için yeni bir detayın ortaya çıkış ihtimalini doğurmaya devam ediyor. Hala resmi kaynaklar tarafından özel bir titizlikle yürütülen geliştirme sürecinde olan ikonik isimle ilgili bugün de yerel basında hareketli bilgiler karşımıza çıktı. Automobilemag kaynaklı olarak “özel haber” başlığıyla servis edilen bilgilerde, projenin önümüzdeki süreçte bir pickup modeli doğuracağına vurgusu yapılıyor. Bronco’nun temeli üzerine geliştirileceği söylenen bu pickup kolaylıkla tahmin edileceği üzere Jeep Gladiator‘ün karşısına çıkarılma misyonunu taşıyacak. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bu modeli 2022 ile 2024 yılları arasında üretim bandında görme ihtimali de masada görünen detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pickup ihtimali Ford Bronco için Avrupa kapılarını daha da netleştirebilir

Özellikle son 1,5 yıldır üretim süreci ve bilgileriyle gelişmelere sahne olan Bronco için önümüzde hala 1,5 yıl gibi bir zaman zarfı var. 2021 model yılıyla tanıtılması beklenen bu geri dönüşün planlanmasının doğru yapılması fazlasıyla önemli. Nitekim Wrangler’ın karşılığı olarak görebileceğimiz Bronco’nun ardından Gladiator’ün olası rakibi olacak pickupın da Avrupa pazarında cevap verebilecek niteliklerde olması gerekiyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Avrupa versiyonlarının duyurusu yapılan Gladiator içinse kendi pazarını oluşturacak zaman var. Bronco temelli pickup için kaynakların gösterdiği diğer detaylar, sökülebilir gövde panelleri ve iki kapılı özelliklerinin yanında dört kapılı çift kabin seçeneğine de vurgu yapıyor. Henüz resmi tasarım karakteriyle ilgili de herhangi bir parçanın görülmediği geri dönüş çalışmalarının aydınlanması için bekleyiş devam ediyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Jeep Gladiator Avrupa pazarına geliyor; işte açıklanan motor seçeneği