reklamı kapat

POPÜLER

Ford Troller T4 Trail

Bronco öncesi iştah kabartma vakti; Ford Troller T4 Trail

08 Temmuz 2019

Brezilya pazarının en karakteristik modellerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Ford Troller T4 Trail, araz limitleri artırılmış şekilde karşımızda.

Bronco ve Mustang tabanlı elektrikli SUV modelleriyle uzun süredir önemli hamlelerini beklediğimiz Ford, çalışmalarına devam ediyor. Her iki model için de gelişmelerin sipere yatılmış gibi beklendiği şu günlerde ise Brezilya’dan gelen ses, en azından bir süre daha meraklılarını oyalayacak gibi. Ford bünyesine yaklaşık 12 yıl önce katılan Troller markası, kendi pazarında sunduğu T4 için yeni bir versiyonun tanıtımını gerçekleştirdi. Ford Troller T4 Trail olarak da isimlendirebileceğimiz model, yaklaşık dört yıldır süre gelen altyapı paylaşımının son üyesi olarak karşımızda duruyor. T4, yaklaşık beş yıldır Ranger’da kullanılan platform üzerinden geliştirilecek kullanıcılarla buluşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Troller T4 Trail

Modelle ilgili fark yaratan donanım farkları öncesinde kaputun altında yatan motorun teknik detaylarına yakından bakmakta fayda var. Burada da Ford imzalı bir makineden faydalanan Troller, 3,2 litre hacmindeki turbo dizelden 200 beygire yaklaşan bir güç elde ediyor. Standart olarak 4×4 gelen araçta 6 ileri manuel şanzıman konumlandırılmakta. Aracın arazi performansı en görüntüsü kadar entileyici. 51 derecelik yaklaşma açısına sahip olan T4 Trail’ın 30 derecelik ayrılma açısı var. Araç tüm bu parçalar sayesinde 45 derecelik eğimleri tırmanabiliyor. Trail versiyonu ile birlikte araca eklenenler arasında; yeni tamponlar, şnorkel, araç çekmek için bir kanca, spoiler ve marşpiyel gibi noktaları ön plana çıkartabiliriz. Renk konusunda da oldukça zengin olan modelde; beyaz, kırmızı, sarı, siyah, gümüş, mavi, gri renklerin farklı tonları tercih edilebilir. Troller T4 Trail yaklaşık 38.000 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

2020 Escape