reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS

Huawei işletim sistemi HongMeng OS için tanıtım tarihi belli oldu

Android rakibi HongMeng OS, gelen bilgilere göre Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında resmi olarak görücüye çıkartılacak.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre HongMeng OS, 9 Ağustos tarihli “Huawei Geliştiriciler Konferansı” kapsamında görücüye çıkartılıyor. Türkiye’de dahi kayıt altına alınan işletim sistemi, akıllı telefonlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, akıllı televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlere de destek veriyor. Geçtiğimiz ay duyduğumuz kadarıyla test için tam 1 milyon HongMeng OS yüklü cihaz hazırlayan firma, sürüm için büyük bir çıkışa hazırlanıyor gibi görünüyor. Uygulama desteğinin artması için çıkışın yakın zamanda yapılacak olması güzel gözükürken, sistemin Android’den daha hızlı çalıştığı söyleniyor. Hatta bu bilgi direkt olarak şirketin kurucusundan geliyor. Her açıdan heyecanlandıran yeni sürüm, sektöre güçlü bir üçüncü mobil işletim sistemini dahil edecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HongMeng OS işletim sistemi telefonlara hiç gelmeyebilir

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, hatırlarsınız geçen hafta Çin başkanı Xi Jinping ile bir araya geldi ve Huawei’nin geleceği için önemli bir açıklamada bulundu. Trump, “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıkladı. İşte buna bağlantılı olarak Huawei’nin gelecek modellerinde Android kullanmaya devam edeceği yönünde tahminler geliyor. Bu açıdan firmanın HongMengi’i sadece diğer alanlarda tercih edebileceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi