reklamı kapat

POPÜLER

siri

iPhone ve iPad için dijital asistan Siri kapatma [Nasıl yapılır?]

Bazen dijital asistan Siri’yi kullanmak istemeyebilirsiniz. Apple kullanıcılarını düşünerek, bu özelliği istendiğinde kapatma seçeneğini de eklemiş. Biz de size aşama aşama Siri nasıl kapatılır anlatacağız.

Apple’ın iPhone’ları ve iPad’leri için sunduğu dijital asistan olan Siri, bazen gerçekten sinir bozucu olabiliyor. iPhone 7 ve alt modellerde orta tuşa uzun basıldığında açılan dijital asistan, bu yüzden sık sık yanlışlıkla açılabiliyor. Böyle olunca eğer sessiz olunması gereken bir ortamdaysanız, gerçekten tatsız durumlar yaşanabiliyordu. Bazı kullanıcılar Siri’yi kullanmıyor olmasına rağmen nasıl kapatacağını bilmediği için bu durumları yaşamaya devam ediyor. Ancak sesli asistan Siri’yi kapatmak oldukça kolay. İşte aşama aşama Siri kapatma nasıl yapılır?

Siri
Siri
Siri
Siri

iOS cihazlar için dijital asistan Siri Açma ve Kapatma nasıl yapılır?

Siri’yi açmak için iPhone’unuzda Ayarlar‘a gidin ve Genel‘i seçin. Genel‘de yer alan seçeneklerden Erişilebilirlik‘e dokunun, Siri’yi seçin ve Siri’nin yanında bulunan butona dokunarak Siri’yi etkinleştirin. Eğer Siri’nin sesini duymak istemiyorsanız (Kamu alanları, toplantılar vs. için önerilir) Zil Sesi Anahtarı Kontrolü‘nü seçili hale getirin. Sesli asistan Siri’yi kapatmak istiyorsanız, telefonunuzda Ayarlar > Genel‘e gidin ve Erişilebilirlik‘i seçin. Erişilebilirlik‘te yer alan seçeneklerden Siri’ye dokunun ve açılan ekranda Siri’nin yanında yer alan butonu kapatın. Siri’yi böylece devre dışı bırakmış oluyorsunuz. Belirtmeden geçmeyelim, Siri’yi istediğiniz zaman açıp kapatabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Siri’nin önerilerini kapatmak için yapılması gerekenler

Siri’nin önerilerini kapatmak için öncelikle Ayarlar‘a gitmeniz gerekiyor. Sonrasında Siri ve Arama’ya tıklayın. “Hey Siri”yi Dinle, Siri için Ana Ekran Düğmesi ve Kilitliyken Siri’ye İzin Ver butonlarından öneri istemediğiniz butonu kapatın. Aşağıda ise yer alan uygulamalarınızdan Siri’nin kullanılmasını istemediğiniz uygulamaları kapatabilirsiniz.

siri

Uygulama önerme Widget’i kaldırma

Siri’nin Widget‘ini kaldırmak ise oldukça kolay, öncelikle ekranı soldan sağa çektiğinizde çıkan sayfanın altındaki Düzenle butonuna tıklayın. Burada karşınıza belli başlı seçenekler çıkacak, Siri Uygulama Önerilerini kaldırmak için sola doğru çekin ve kaldırın.

iCloud senkronizasyonu nasıl kapatılır?

Ayarlar> iCloud> Siri seçeneğinden Siri‘nin iCloud ile senkronizasyonunu kapatıp açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Günün eğlencesi; denize düşen iPhone’u çıkartan beyaz balina