reklamı kapat

POPÜLER

3d-portreler

Mükemmel detaylarıyla görülmeye değer 3D portre çizimleri [Galeri]

Çizim tekniklerinin de gelişmesiyle 3D portre çizimleri daha gerçekçi ve kusursuz hallere gelmeye başladılar. İşte farklı sanatçılardan karşınıza getirdiğimiz mükemmel detaylı portre çizimleri.

Dijital çizim sanatçıları ve çizim tekniklerinin gelişmesiyle artık 3D portre çizimleri çok daha gerçekçi bir şekilde çiziyor. Ayrıntılı çizimlerle yüz, saç ve diğer önemli detaylar çok daha belirgin bir şekilde sunabiliyor. Bu konumuzda bu alanda hazırlanmış en iyi örneklerden bazılarını karşınıza çıkarıyor. Farklı sanatçılar tarafından çeşitli yazılımlar kullanılarak oluşturulmuş 3D portre çizimleri o kadar gerçekçi ki kusurlarını bulamayacaksınız bile. Dijital çizim yapan sanatçıların hangi yazılımları kullandıklarını da bu içerik ile öğrenmiş olacaksınız. İşte o muhteşem detaylarıyla ayrıntılı 3D portre çizimleri

Abdelrahman Kubisi

3d-portreler

Gerçekçiliğin sınırlarını zorlayan Abdelrahman Kubisi, Breaking Bad‘ın Walter White‘ını tüm detaylarıyla çizerek gözler önüne seriyor. Bunun yanında yine Breaking Bad karakterleriyle beraber, Avengers’tan da karakterlerin gerçekçi portrelerini oluşturuyor. Kubisi, kullandığı programlar arasında Arnold 5 ve Texturing.xyz olduğunu aktarıyor. Portrelerini aşama aşama yaptığını aktaran Kubisi, bu çizimleri daha gerçekçi yapmak için yüzleri katman katman işlediğini söylüyor. Doğadan ilham alan Kubisi bunu eserlerinde sıklıkla kullanıyor.

Tsubasa Nakai

Japonlara özgü çizgilerin dışında, modern dijital çizim anlayışına bağlı kalan Nakai, sanat yönetmeni kimliğinin getirdiği avantajları eserlerine yansıtmayı başarıyor. Kullanılan programlara bakıldığında ise Maya, ZBrush, Photoshop, Mari ve Substance Painter olduğu görülüyor. Abdelrahman Kubisi gibi Texturing.xyz kullanarak yüz detaylarını oluşturduğunu söylüyor. Model olarak çizdiği kadının çillerini, yüz hatlarındaki detaylarda oldukça uğraştığını aktaran Nakai, diğer projelerinde de oldukça detaycı. Diğer eserlerine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

István Vastag

3ds Max, ZBrush, Mari, V-Ray ve Nuke programlarını kullanan István Vastag’ın, bilgisayar oyunu karakterlerinden gerçekçi mekan tasvirlerine uzanan geniş bir dijital portfolyosu bulunuyor. Bu erkek modellemesinde Vastag, onu en çok sakal detaylarının zorladığını söylüyor.

Artur Tarnowski

Artur Tarnowski 3D modelleme konusunda Varşova merkezli önemli bir stüdyo olan Studio Layopi Games için karakter tasarımları yapıyor. 3D portrelerinin modellemelerini yaparken iki hafta harcadığını söyleyen Tarnowski, saç, yüz ifadesi ve gölgelendirme gibi detayların işin içine girmesiyle, bu portreyi “bir buçuk ay” gibi bir sürede anca tamamlayabilmiş. ZBrush kullanan sanatçı, Texturing XYZ’yi mikro detaylar için seçmiş.

Emerson Silva

3D dijital sanatçı olan Emerson Silva, kariyerinde 2004 yılında basit mobil oyun modellemeleri ile başlamış. Sonrasında ilerleyerek, 3ds Max’te ZBrush kullanmayı öğrenmiş. İlk önce kafa iskeletini oluşturmakla başladığını söyleyen Silva, sonrasında isteğine göre ilerlediğini detayların da o şekilde oluştuğunu söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saurabh Jethani

Bilgisayar oyunları için dijital karakterler oluşturun Saurabh Jethani, bir bilgisayar oyunu için oluşturduğu 3D Portre modellemesi oldukça mükemmel duruyor. Detaylarla uğraşmayı sevdiğini söyleyen Jethani, kostüm detaylarıyla uğraşmayı da çok seviyor.

İlginizi çekebilir

Fotoğrafları canlandıran yapay zeka