reklamı kapat

POPÜLER

Wolfenstein Youngblood

Wolfenstein efsanesi Youngblood ile geri dönüyor [İzle]

Wolfenstein efsanesi bu sefer karşımıza Wolfenstein: Youngblood ile çıkıyor. Yeni hikaye ise önceki hikayelerden biraz ve farklı bir zamanda geçiyor.

Wolfenstein serisi ilk kez 1981 yılında hayatımıza girdi. Birçok ilki içinde barındıran bu seri yıllar içinde eski popülerliğini yitirse de 2014’te Wolfenstein: The New Order ile yeniden uyandırılmış, 2015’te ise eklenti paketi ile eski popülerliğini yakalamıştı. Yıllar içinde oyun dünyasının da gelişmesiyle Wolfenstein hem el değiştirdi hem de oyun hikayesini genişletmeyi başardı. Büyük sükse yaratan Wolfenstein: The New Order ve serinin devam oyunu olan Wolfenstein 2: The New Colossus hem hikaye hem de grafikleriyle oyunseverler tarafından tam puan almayı başardı. Wolfenstein Almanların savaşı tamamen lehlerine çevirmesi ve kazanması üzerine kurulu bir oyun. Oyunda Amerikalı B.J. Blazkowicz karakterini yönetiyorsunuz ve adeta Nazi subaylarına kök söktürüyorsunuz. En son oyunu 2017 yılında çıkmış olan Wolfenstein şimdi ise Wolfenstein: Youngblood ile karşımızda. id Software, Wolfenstein: Youngblood’a ek olarak VR tarafında Wolfenstein: Cyberpilot‘la da ses getirmeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın karakterler üzerine odaklı

Wolfenstein: Youngblood daha önce de açıklandığı gibi Wolfenstein 2: The New Colossus’dan 20 yıl sonrayı anlatıyor. Oyunun hikayesine dair ayrıntılar fazla olmamakla birlikte, bilindiği üzere kontrol ettiğimiz B.J. Blazkowicz en son oyunda ortadan kaybolmuştu. Jess ve Soph Blazkowicz ise B.J. Blazkowicz bulmak için Fransa’daki göreve gidiyorlar. “Terror Twins” olarak da adlandırılan ikili, oyun boyunca çok kan dökecek gibi duruyor. Arkane Studios ile birlikte geliştirilen Wolfenstein: Youngblood 26 Temmuz’da Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows ve Xbox One’a geliyor.