reklamı kapat

POPÜLER

Blazkowicz Amerika’yı Nazilerden temizlemeye geliyor: Wolfenstein II: The New Colossus [Video]

12 Haziran 2017

E3 2017 Bethesda için mükemmel geçti diyemeyeceğiz ancak firma dikkat çekici bir iki duyuru yaparak bir şekilde gönlümüzü almayı başardı. Wolfenstein II: The New Colossus da o duyurulardan biri.

Bethesda’nın geçtiğimiz yıl detaylara gizlediği yeni Wolfenstein oyunu bu sene sahnedeki yerini aldı. 1981’de hayatımıza giren seri 2014’te Wolfenstein: The New Order ile yeniden uyandırılmış, 2015’te ise en az oyun kadar etkili bir ek paketle başarısını cilalamıştı. Maceranın kaldığı yerden devam eden Wolfenstein II: The New Colossus’da B.J. Blazkowicz geri dönüyor.

Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazandığı alternatif bir evrende geçen Wolfenstein’da bu kez macera Amerika’ya uzanıyor. Nazi imparatorluğunun korkulu rüyası Blazkowicz, namı diğer Terror-Billy, tüm Nazileri temizleyip ikinci Amerikan Devrimi için kolları sıvıyor. 1961’de geçen hikayede New Mexico, New Orleans, nükleer sonrası Manhattan gibi ikonik mekanlar yer alıyor. Ana görevin Amerikalıları Nazilerden kurtarmak olduğu oyunda planınız ise karşınıza çıkan her bir Nazi’yi öldürmek.

Wolfenstein II: The New Colossus 27 Ekim‘de PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun 8 dakikayı aşkın, pek bir uzun fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

VİDEO