reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame sonrası çıkan Avengers oyunu

Uzun bekleyiş sona erdi; Avengers oyunundan ilk fragman [İzle]

Avengers Endgame, sinematik evrende bazı karakterler için yolun sonunu getirmiş olabiilir. Ancak Square Enix’in Avengers oyunu daha yeni başlıyor.

Avengers Endgame etkilerini hala hissettiğimiz bir sinema deneyimi ardından E3 2019‘la beraber uzun zamandır beklediğimiz oyun müjdesi de geldi. Square Enix’in bir süredir Avengers’ı merkezine oturtan bir oyun üzerine çalıştığı biliniyordu. Ve bir süredir derken neredeyse 3 yıl gibi bir süreden bahsediyoruz. Bu süre zarfında sayısız oyunun ardından ise artık yeni nesil konsollar kapıya dayanmışken Avengers’ı bir araya getiren oyun bizlerle buluşuyor. İlk fragmanı paylaşan Square Enix bizi Iron Man, Captain America, Black Widow, Thor ve Hulk‘tan oluşan üyelerin büyük başarısızlığına götürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’s Avengers oyunu geri sayımı başlattı

Eidos Montréal (Deus Ex) ve Crystal Dynamics’in (Yeni Tomb Raider’lar) geliştirici koltuğuna oturduğu oyunla ilgili ilk olarak şunu söyleyelim. Hayır, karakter modellemeleri oyuncular üzerinden yapılmamış. Böyle bir deneyim bekleyenlerdenseniz bu yüzden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Öte yandan oyunun kendi karakter modellemelerine sahip olması güzel, ancak fragmanda gördüğümüz kadarıyla herkesi memnun edece kadar da iyi değil.

Oyunda ise kahramanlarımızı büyük bir başarısızlık bekliyor gibi görünüyor. Kahramanlarımız özel bir etkinlik için bir araya geldiğinde şehre bir saldırı düzenleniyor. Saldırıyla boğuşan ekip ise tüm o süre boyunca oyalandığını anladığında çok geç oluyor. Büyük bir yıkımın şehre vurmasının ardından tüm şehir kahramanları suçlarken, bir anda spot ışıklar altındaki “ünlülerden” dışlanmışlara dönüşüyorlar. Ancak elbette hikayemiz orada bitmiyor. Hatta orada başlıyor diyebiliriz.

Hawkeye’ın olmadığı ekipte diğer 5 üyenin de oynanabilir karakter olduğu açıklamalar arasında. Çevrim içi co-op oynama imkanı tanıyacak olan oyunun seriye dönüştürüleceği konuşuluyor. Avengers Endgame sonrası ekiple tekrar buluşmak içinse biraz bekleyeceğiz. PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia’ya gelecek olan oyunun 15 Mayıs 2020‘de çıkacağı açıklandı. Yayınlanan ilk fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

Oyunun PS4 için betasının açıldığını da haberi noktalamadan ekleyelim. Ön siparişe sunulan oyunun betasına kaydolmak içinse oyunu satın almak gerekiyor.