reklamı kapat

POPÜLER

Ant-Man

Avengers Endgame filminden çıkartılan Ant-Man sahnesi

Avengers Endgame filminin final mücadelesinde Ant-Man önemli bir role sahip olacaktı fakat bu plandan daha sonra vazgeçildiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in genelini göz önünde bulundurduğumuzda Ant-Man’in çok önemli bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Başlangıçta Avengers ekibini bile tanımayan Scott Lang‘in kuantum evreni konusundaki bilgisi kahramanlarımızın zaman yolculuğunu keşfetmesini mümkün hale getirdi. Onun elindeki Pym partikülleri de zaman yolculuğundaki en önemli faktörlerden biriydi. Ancak eğer Marvel stüdyolarının planları değişmeseydi Thanos’a karşı verilen son savaşta Ant-Man’in sandığımızdan çok daha güçlü olduğunu görecektik.

Vazgeçilen Ant-Man sahnesi

Bildiğiniz gibi bir süre önce Marvel’s Avengers Endgame The Art of the Movie kitabı piyasaya çıktı. Marvel hayranlarına hitap eden bu kitapta Avengers Endgame’e dair eski planlar ve hazırlanan konsept tasarımları yer alıyor. Buradaki konsept tasarımlarından birinde Ant-Man’in finaldeki savaşta görüyoruz. Scott Lang, Thanos’un ordusu olan Chitauri’ya karşı mücadele verirken karıncaların yardımına başvuruyor. Onun sayesinde devasa karıncalar insanlıkla birlikte Thanos’a karşı savaşmaya başlıyordu. Tasarımlardan birinde karıncaları Chitauri gemisine saldırırken görüyoruz. Diğerinde ise Ant-Man ‘in talimatlarını uyguluyor gibi görünüyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel stüdyoları hazırlanan bu konsept çalışmasını filmin vizyona giren versiyonunda kullanmadı. Bu güzel fikirden neden vazgeçildiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Bahsettiğimiz konsept çalışmasını haberimizin içinde bulup inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Filmin ilk fragmanı