reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame hayranlarının Doctor Strange ve Ant-Man teorisi

Avengers Endgame hayranlarının bekleyişi devam ederken yeni teoriler ortaya atılıyor. Bunlardan sonuncusu Doctor Strange ve Ant-Man etrafında şekilleniyor.

Hatırlarsanız Avengers Infinity War’da Doctor Strange olası gelecek ihtimallerine bakıyor ve Avengers’ın bunlardan sadece birinde kazanmayı başardığını söylüyordu. Ardından kahramanlarımız Titan’da Thanos’a karşı mücadele için harekete geçiyor ancak başarısız oluyordu. Sonunda Doctor Strange zaman taşını Thanos’a veriyor ve Iron Man’e “Böyle olması gerekiyordu” diyordu. İşte bu sahne şimdiye kadar sayısız teorinin geliştirilmesine sebep oldu. Pek çok izleyici Doctor Strange’in Tony Stark’ı sağ tutmaya çalıştığını çünkü zaferin ona bağlı olduğunu düşünüyordu. Marvel hayranlarının yeni teorisi ise onun hayatta tutmaya çalıştığı kişinin Ant-Man olduğunu ileri sürüyor.

Teorinin temeli şu: Stephen Strange geleceğe dair ihtimallere baktığında zaferin Ant-Man ile bağlantılı olduğunu gördü. Kuantum evrenini kullanmaları gerektiğini anladı. Bunun mümkün olabilmesi için Thanos parmağını şıklattığında Scott Lang’in kuantum evreninde olması ve yıkımdan uzak kalması gerekiyordu. Çünkü gerçeklikten silinecekler rastgele belirleniyordu. Böylece Doctor Strange etrafındakileri ve Thanos’u oyalayacak bir plana girişti. Mücadelenin zaferle sonuçlanmayacağını zaten biliyordu. Ant-Man kuantum evrenine girdiğinde zaman taşını Thanos’a teslim etti. Böylece amacına ulaşmış, Scott Lang’in sağ kalmasını sağlamış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu teorinin ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Fakat Avengers Infinity War döneminde Tom Holland’ın açıklamalarına bakılırsa Doctor Strange kuantum evreni planının bir parçası olacak. Bu durum da teorinin gerçek olma ihtimalini artırıyor.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı