reklamı kapat

POPÜLER

instagram biyografisine link ekleme

Instagram biyografisine birden fazla URL ekleme [Nasıl yapılır?]

Instagram kullanıcılara kendilerini tanıtması için bir biyografi alanı sunuyor. Bu alana ise birden fazla URL eklemenin bir yolu bulunuyor.

1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan Instagram, kullanıcılara pek çok yenilik ve özellik sunuyor. Ancak bazı alanlarda bir parça “geri” kalıyor. Kullanıcıların kendini tanıtabileceği bir “biyografi” kısmı sunan platform burada sadece tek bir URL paylaşmayı mümkün kılıyor. Birden fazla URL paylaşılamıyor. Aynı şekilde fotoğrafların açıklamalarında da URL paylaşımı yapılamıyor. Neyse ki Instagram’ın biyografi kısmına birden fazla URL koymayı mümkün kılan bir servis bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Link bio’da!”

Özellikle diğer sosyal ağlar üzerinde içerik üreten ya da satış gerçekleştiren kullanıcılar için URL paylaşımı ciddi bir sıkıntıya dönüşebiliyor. Çünkü her yeni gönderi ile beraber biyografideki URL’yi değiştirmek gerekebiliyor. Linktree ise tek bir URL üzerinden birden fazla URL paylaşımı yapmayı mümkün kılıyor. Ücretsiz bir servis olan bu hizmette, biyografinize koymak için tek bir URL üretiyorsunuz. Ancak kullanıcılar o URL’ye tıkladığında sizin erişmelerini istediğiniz diğer URL’lerinize de ulaşabiliyor. Bu sayede takipçileri diğer tüm sosyal medya hesaplarınıza ya da satışını yaptığınız farklı ürün sayfalarına yönlendirebilirsiniz.

Servisin ücretsiz sürümünde dilediğiniz kadar URL’yi sisteme ekleyebiliyorsunuz, aynı zamanda Linktree’nin hazırladığı arka planlar arasında seçim de yapabiliyorsunuz. Her bir URL’ye toplamda kaç kez tıklandığı da görüntülenebiliyor. Servisin ayda 6 dolar ödeme yapabileceğiniz ücretli bir versiyonu da bulunuyor. Bu versiyonda Linktree logosunu kaldırma, günlük trafik görüntüleme, URL’lere görsel ekleme, zamanlanan görseller için hazırlanmış zamanlı URL’ler gibi ayrıcaklıklı başka özelliklere de sahip olmak mümkün oluyor.

Instagram için sunulan bu üçüncü parti servisten buraya tıklayarak yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram’ın Ad Etiketlerini kişiselleştirme