reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Utanç verici eski Instagram biyografilerini ortaya çıkarma [Nasıl yapılır?]

Instagram biyografileri profillerle ilgili bilgi edinmenin en kısa yolu. Zaman içinde geliştirdiğiniz biyografilerin hepsinin saklandığını biliyor muydunuz?

1 milyarın üzerinde kullanıcı sayısı bulunan Instagram, sosyal ağlar arasında en sevilenlerden. Hemen her uygulama ve servisin yaptığı gibi her adımınızı takip eden ve kayıt altına alan Instagram’ın son dönemlerdeki “şeffaflık” politikası ise kullanıcıların unuttuğu detayları dahi hatırlatıyor. Onlardan biri de biyografi kısmına yazılan açıklamalar. Profili tanımladığınız ya da kendinizle ilgili bir şeyler yazdığınız bu alan, zaman içinde ziyaretçiler için değişse de eski versiyonları Instagram’ın veri havuzunda saklı tutuluyor. Eski biyografilerinize siz de ulaşabilir ve geçmişte neler yazdığınızı görüntüleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram biyografi geçmişi

Platformun bu özelliği aynı zamanda geçmişteki utanç verici biyografilerinizi de ortaya çıkarabilir. Ne yazık ki saklı tutulan biyografi yazılarını tamamen temizlemenin bir yolu yok. Ancak sadece siz görebildiğiniz için bu çok sorun olmayabilir.

Biyografi geçmişine ulaşmak ise çok basit. Önce profilinizi açmanız gerekiyor. Daha sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan menü çizglerine tıklayarak Ayarlar sekmesine girebilirsiniz. Burada Güvenlik > Verilerine Eriş > Önceki biyografi metinleri adımlarını takip ederseniz tüm biyografi geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Platform biyografilerin değiştirilme tarihlerini ise belirtmemiş. Sadece alt alta sıralı metinler bulunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi metinleri silme seçeneğine de yer verilmiyor.

İlginizi çekebilir

Instagram hikayeler özelliğine test ekleme