reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

Android’de 60 fps PUBG Mobile çalıştırma [Nasıl yapılır?]

Son zamanların en popüler oyunu PUBG Mobile, mobil oyun tutkunlarının favorileri arasında zirvede yer alıyor. Android kullanıcıları için oyunun deneyimini bir seviye daha artırmak ise mümkün.

Battle Royale tutkunlarının vazgeçilmez mobil oyunu PUBG Mobile, geçtiğimiz günlerde oyun pazarında “en çok gelir elde edilen oyun” unvanını alarak zirveye oturmuştu. Akıllı telefon kullanıcıları için ilk indirilen oyunlardan olan yapım telefonların konfigürasyonuna göre optimize edilmiş ayarlar sunuyor. Oyun bazı akıllı telefona uygun temel ayarlarda 60 fps deneyim ise ne yazık ki sunmuyor. Daha yüksek ayarlar seçildiğinde ise aşırı ısınma sorunu ortaya çıkabiliyor. Ancak harici bir uygulama fps sorununu çözmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile için fps ayarlama

Bunun için tsoml tarafından geliştirilen GFX Tool uygulaması öne çıkıyor. Play Store aracılığıyla buradan ulaşabileceğiniz uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirip açtıktan sonra karşınızda oyunların bir listesini bulacaksınız. Buradan oyunu seçtikten sonra uygulama sizi “çözünürlük seçimi” paneline yönlendiriyor. Burada uygulama otomatik olarak cihazınızın sunabileceği maksimum çözünürlüğü öneriyor. Çözünürlük ayarının ardından grafik ayarı çıkıyor. Burada seçim yaparken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü “en yüksek” ayarları seçmek cihazın fazla ısınmasına sebep olabilir. Bu yüzden cihaz donanımı göz önünde bulundurarak seçmek önemli.

Grafik ayarından sonra ise aradığımız FPS ayarı geliyor. Buradan 60 fps’yi seçerek oyunu 60 fps çalışmaya zorlayabiliyorsunuz. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra “Accept” seçeneğine tıklayıp “Run Game” derseniz, oyunu 60 fps deneyimleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile Takımlı Ölüm Maçı modu