reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

PUBG Mobile için sevindiren 90 fps / 144 Hz gelişmesi

Dünyanın açık ara en popüler mobil oyunları arasında başı çeken PUBG Mobile, yakında çok ama çok daha akıcı bir deneyim sunacak.

Hem Android hem de iOS tarafından Fortnite ile beraber liderliğe oynayan yapımlardan PUBG Mobile, söylendiği kadarıyla ilerleyen dönemde 90 fps desteği kazanacak. Şu an destekli cihazlarda 60 fps oyun keyfi yaşatan oyun, bunu yeni yılda daha da ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Bunun için Qualcomm ile ortak çalışmaların yapıldı aktarılırken, 90 fps’e ek olarak ilerleyen dönemde 144 Hz ekranlara da destek verileceği belirtiliyor. Yeni yılda Android tarafı için 120 Hz ekranların artacağı biliniyor. 144 Hz dönemine geçildiği zaman ise PUBG Mobile‘ın bu hıza hemen güncellenerek destek verir hale getirileceği aktarılıyor. Peki bu kadar yüksek hızlar donanımsal olarak nasıl desteklenecek? Bu duyurular direkt olarak Snapdragon 865 ile Snapdragon 765 / 765G‘nin tanıtıldığı etkinlikte yapıldı. Yani bu yüksek performans değerleri büyük ihtimalle sadece yeni yılda çıkacak Snapdragon 865’li amiral gemilerinde mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG Mobile sürekli olarak gelişiyor

Bu arada oyun için 10-bit HDR desteğinin de geleceği aktarılıyor. Bu da gerçekten önemli görünüyor. Hali hazırda HDR desteği olan oyun, 10-bit HDR ile sunduğu görsel deneyimi katlanayacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Gelişmiş jet motorlu drone modeli