reklamı kapat

POPÜLER

PUBG Mobile

PUBG Mobile için bazı üst seviye Samsung telefonlara 120 fps desteği geliyor

Halen milyonlarca oyuncusu bulunan popüler yapımlardan PUBG Mobile için bazı üst seviye Samsung telefonlara 120 fps desteği geliyor.

PUBG Mobile için bugün gönderilecek güncelleme ile Galaxy S24 serisi, Galaxy S23 serisi ve Galaxy Z Fold 5 için 120 fps desteği verilecek. 120 Hz ekranlarında 120 fps ile çok akıcı bir oyun deneyimi sunacak telefonlar özelinde geliştirici Tencent ile birlikte çalıştığı söylenen Samsung, bu konuda kullanıcıları çok memnun edecek gibi görünüyor. Bundan önce ise ana sürüm PUBG gündeme gelmişti. Kaçıranlar için geliştirici Krafton geçtiğimiz aylarda popüler “battle royale” için önemli duyurular yaptı, daha önce ortaya çıkan bazı sızıntıları doğruladı. Grafiksel olarak oldukça geride kalan yapım, resmi olarak duyurulduğu üzere Unreal Engine 4’ten gelecek için yeni kapılar açacak Unreal Engine 5 oyun motoruna geçecek yani grafiksel olarak daha iyi hale getirilecek. Buna ek olarak oyuna yıkılabilir / kazılabilir (Örnek yukarıda) / zarar verilebilir ortamlar da getirilecek, bu da yapımın sunduğu savaş ya da hayatta kalma deneyimini çok ciddi şekilde değiştirecek. Bu konuda yaptığı açıklamada Krafton, oyuncuların binaların belirli bölümlerini stratejik olarak yok edebileceğini veya savunma yerleri inşa edebileceğini, bunun da yeni saldırı yolları ile güvenli alanlar açacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yapıyla oyundaki savaş stratejilerine dinamik bir yapı getireceğini aktaran firma, yeni dönemi nisan ayında gözler önüne sereceklerini aktarıyor ancak halen tam çıkış için herhangi bir tarih verilmiyor. Yeni dönemde kullanıcılar tarafından üretilen içerikleri de devreye alacaklarını duyuran Krafton, 2024 bitmeden önce çok daha farklı bir PUBG ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. PUBG, Mart 2017’de Steam üzerinden PC için piyasaya sürülmüş ve dünyanın en büyük oyunlarından birisi haline gelmişti. Türkiye’de de inanılmaz popüler olan yapım, daha sonra Fortnite’ın çok ciddi şekilde gerisinde kalmıştı.

PUBG Mobile haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası