reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation DualSense Edge

PlayStation DualSense Edge oyun kumandası duyuruldu

 - Güncelleme: 23 Ağustos 2022 21:59

Bilgileri gelen oyun kumandası sonunda resmi olarak tanıtıldı. Karşınızda Sony imzalı PlayStation DualSense Edge yer alıyor.

Daha önce söylendiği gibi “Pro” takısı kullanılmayan ancak daha çok oyunu çok ciddiye alan kişilere odaklanan PlayStation DualSense Edge oyun kumandası, PS5 için en gelişmiş seçenek konumunda yer alıyor. Şu an fiyat dahil birçok detayı açıklanmayan ürün, değiştirilebilen analog kontrolcüler taşıyor, özelleştirilebilen ekstra butonlar (Arkada) getiriyor ve söylendiği kadarıyla daha iyi bir tutuş sunuyor. Yukarıdaki kısa videoda da görebileceğiniz oyun kumandası, söylendiği kadarıyla beş farklı profil üzerinden kişiselleştirilebilecek ve DualSense’in sunduğu tüm özelliklerin üstüne oyuncu ile daha fazla bağlantı kuran bir seçenek olacak. Ürün için fiyat ve çıkış daha sonra açıklanacak.

Sony bugün PlayStation tarafı ile alakalı başka bir donanım odaklı duyuru da yapmıştı. Sony PlayStation VR2 ya da PS VR2, Sony tarafından yapılan açıklamaya göre 2023’ün başında resmi olarak satışa sunulacak. Halen fiyatı belli olmayan ancak ucuz olması beklenmeyen başlık, bundan önce bir oyun açıklaması ile ses getirmişti.

Ürün ilk çıktığında 20’den fazla büyük sayılacak oyuna ev sahipliği yapacak bilgisi verilmişti. İlk aşamada Resident Evil Village, The Walking Dead: Saints and Sinners Ch2, No Man’s Sky ve Horizon Franchise gibi yapımlar ile denenecek ürün, açıklandığı kadarıyla VR için özel olarak üretilmeyen yapımlarda da kullanılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son açıklamalara göre normal oyunlarda kişilerin gözleri önüne 1080P’lik bir sanal ekran getirilecek. Bu ekran 24 ile 120 Hz arasında oyun oynanabilecek. Başlıkta ayrıca bir canlı yayın desteği de olacak. Bunun için harici olarak PS5 HD kamerasının alınması gerekecek.

PlayStation DualSense Edge yanında bu da ilginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

İLGİLİ HABERLER