reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’da kullanıcı adı değiştirme [Nasıl yapılır?]

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram üzerindeki basit profil düzenleme özellikleriyle, profilinizi çok daha etkili kullanabilirsiniz.

Instagram üzerinde etkili bir takipçi kazanma yöntemleri arasında dikkat çekici profil bilgileri de yer alıyor. Profilin tanımı ve kullanıcının bilgilerinin takipçiler için listelendiği bu alanda kullanıcı adı da büyük önem taşıyor. Daha önceden aldığınız ancak şimdilerde değiştirmek istediğiniz kullanıcı adı ve profil adını ise basit bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Kullanıcı adı, kişilerin sizi gönderilere etiketlerken kullandığı isim olarak profilin tepesinde yer alıyor. Profil adı ise, biyografinizin hemen üzerinde yer alarak kim olduğunuzu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcı adı değiştirme

Instagram kullanıcı adı değiştirme konusunda kullanıcıları kısıtlamıyor. Dilediğiniz gibi kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz. Bunun için izlemeniz gereken ilk adım profil ana sayfanıza girmek. Burada Profili Düzenle > Kullanıcı adı adımlarını takip ederek profilinizin kullanıcı adını değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde bir başka kullanıcının eski kullanıcı adınızı alabileceğini belirtelim. Bu durumda yeniden eski kullanıcı adına dönmeniz mümkün olmayabilir. Aynı panelden profil adınızı ve biyografi bilgilerinizi de basit bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Sadece uygulamadan değil, internet sitesi üzerinden de profil bilgilerini düzenlemenin mümkün olduğunu belirtelim.

Instagram’ın kullanıcı adı değişimi konusunda yeni bir çalışması olduğunu da belirtelim. Şimdilik test aşamasında olan bu çalışmaya göre kullanıcı adınızı değiştirdikten sonraki 14 gün boyunca eski kullanıcı adınız hesabınıza tanımlı şekilde kilitlenecek. Böylelikle eski kullanıcı adınıza geri dönmek isterseniz bir başka kullanıcının bu ismi sizden önce alma ihtimali de ortadan kalkıyor. 14 gün boyunca eski kullanıcı adınıza dönmezseniz, adınız otomatik olarak tüm kullanıcılar için kullanıma açılıyor. Bu yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Platforma eklenen alışveriş yapma özelliği