reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT

Huawei Watch GT akıllı saat modelinden büyük başarı

Dikkat çeken akıllı saat Huawei Watch GT, dünya genelinde önemli bir başarıya imza attı. Gelişmiş saat oldukça dikkat çekmişe benziyor.

Akıllı saat pazarının en önemli isimleri arasında yer alan Huawei‘nin, akıllı telefon tarafında olduğu gibi bu tarafta da yüzü gülüyor. Çünkü resmi olarak yapılan açıklamaya göre Huawei Watch GT akıllı saat modelinin global satış rakamı 1 milyonu geçmiş durumda. Türkiye’de şu an ortalama 1.200 TL düzeyinde satılan model, özellikle tasarımıyla öne çıkmayı biliyor. Teknik olarak benzerlerinden büyük farklar taşımayan saat, bu satış ivmesini hızlı şekilde devam ettirecek gibi görünüyor. Huawei P30 Pro ile yeni bir akıllı saat modeli daha karşımıza çıkarması beklenen Huawei, dediğimiz gibi bu alanda ciddi talep görüyor ve iyi işlere imza atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch GT akıllı saat modelinin teknik detayları şöyle

Huawei Watch GT, standart bir kayış bağlantısı kullanıyor. Paslanmaz çelik gövde, seramik çerçeve ve parmak izi tutmayan PVD kaplama üzerine kurulan saat, kayış olmadan 46 gram ağırlığında. Ürün 1,39 inç 454×454 piksel AMOLED dokunmatik ekran ile karşımızda bulunuyor. Gücünü Cortex-M4 işlemciden alan saat, 420 mAh kapasitesinde bir pile sahip. Bu pil kişilere özel saat modunda 30 gün, normal kullanımda 2 hafta, GPS sürekli açıkken ise tam 22 saat kullanım ömrü sunuyor.

Firmanın kendi geliştirdiği LiteOS işletim sistemiyle gelen Huawei Watch GT, arka tarafında yer alan sensör ile detaylı nabız ölçümü yapabiliyor. Aklınıza gelebilecek birçok kalemde aktivite takibi gerçekleştirebilen ürün, pilini iki saatten kısa bir sürede doldurabiliyor. Bünyesine yerleştirilen fiziksel butonlarla da kontrol edilebilen gelişmiş saat, 4 GB dahili depolamaya sahip.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir model Mate X