reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT
Huawei Watch GT

Huawei Watch GT akıllı saat serisinden büyük başarı

Akıllı saat pazarının önemli ismi Huawei, bu tarafta dikkat çekmeyi başarıyor. Bu durum Huawei Watch GT saat serisinin satışlarına da yansıyor.

İlk sürümü Mate 20 ailesiyle beraber tanıtılan Huawei Watch GT, hatırlarsınız daha sonra Active ve Elegant isimli iki farklı versiyon kazanmıştı. Uzun süredir satışta olan seri, resmi olarak açıklandığı kadarıyla global olarak 2 milyon satış rakamına ulaştı. Giyilebilir pazarda 2019 ilk çeyrekte 2018’in aynı dönemine oranla tam yüzde 282 oranında büyüme gösteren firma, bu artışı direkt olarak Watch GT serisine borçlu. Özellikle tasarımıyla oldukça dikkat çeken aile, WearOS kullanmıyor olmasına ve bazı eksiklerine rağmen oldukça beğeniliyor. Bu satış rakamının bu yıl sonunda 3 milyona yaklaşacağı tahmin edilirken, firma şu sıralar bu alanı da ilgilendiren kendi işletim sistemi HongMeng’i geliştiriyor. Global olarak Ark OS olarak isimlendirilecek işletim sisteminin, telefon ve bilgisayar yanında akıllı saatlerde de çalışacağı belirtiliyor.

Huawei Watch GT
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orijinal Huawei Watch GT akıllı saat şu detaylarla gelmişti

Gelişmiş ürün 1,39 inç 454×454 piksel AMOLED dokunmatik ekrana sahip. Gücünü Cortex-M4 işlemciden alan saat, 420 mAh kapasitesinde bir pil taşıyor. Bu pil kişilere özel saat modunda 30 gün, normal kullanımda 2 hafta, GPS sürekli açıkken ise tam 22 saat kullanım ömrü sunuyor. Firmanın kendi geliştirdiği LiteOS işletim sistemiyle gelen Huawei Watch GT, arka tarafında yer alan sensör ile detaylı nabız ölçümü yapabiliyor. Birçok kalemde aktivite takibi gerçekleştirebilen ürün, pilini iki saatten kısa bir sürede doldurabiliyor. Bünyesine yerleştirilen fiziksel butonlarla da kontrol edilebilen gelişmiş saat, 4 GB dahili depolamaya sahip.

İlgili Video

Firmanın bir başka modeli