reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT 2 akıllı saat

Huawei Watch GT 2 için yeni Türkiye satış tarihi açıklaması

Türkiye’de merakla beklenen akıllı saat modellerinden Huawei Watch GT 2 için Huawei Türkiye yeni bir satış açıklaması yaptı.

Huawei Mate 30 ailesiyle beraber lanse edilen akıllı saat modeli Huawei Watch GT 2 için geçtiğimiz hafta bir “Türkiye’de satışa çıktı” haberi yapmıştık. Bu haberde Huawei Türkiye modelin “raflardaki yerini aldığını” aktarmıştı. Ancak bu tam da böyle olmadı ve birçok kullanıcı firmaya “saati bulamıyoruz” şeklinde mesajlar atmaya başladı. İşte bu mesajlardan birisi Huawei Mobile Türkiye Facebook hesabında cevapsız bırakılmadı. Bu cevaba göre saatin 42 mm gövde boyutuna sahip versiyonu “esas olarak” kasım ayının sonunda, 46 mm versiyonu ise 19 Kasım 2019 itibariyle raflardaki yerini alıyor. Sanıyoruz ilk aşamada ufak bir stok sorunu yaşayan saat için çok fazla beklenmeyecek olması sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısaca bir özet geçtiğimiz zaman akıllı saat yerini aldığı versiyon ile benzer bir çizgide yuvarlak gövde tasarımını korumayı sürdürüyor. Firmanın kendi işletim sistemini (LiteOS) kullanan saat, yukarıda da dediğimiz gibi iki farklı gövde boyutuyla elde edilebiliyor. 42 mm model 1,2 inç 390×390 piksel AMOLED ekran üstüne kuruluyor. 46 mm modelde ise 1,39 inç 454×454 piksel bir AMOLED ekran kullanılıyor. Her zaman açık ekran desteği bulunan saat, 500 farklı şarkıyı dahili hafızasında depolayabiliyor ve yerleşik hoparlörüyle müzik çalabiliyor. Normal kullanımda 2 hafta pil ömrü sunan model, GPS açıkken 30 saat dayanıyor, 24 saat müzik çalabiliyor, Bluetooth üstünden 10 saat telefon görüşmesine imkan tanıyor. Gücünü Kirin A1 işlemciden alan Watch GT 2, her türlü kalemde aktivite takibi yapabiliyor ve su geçirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch GT 2 akıllı saat Türkiye fiyatı ne kadar?

Yine Huawei Türkiye‘nin resmi açıklamasına göre akıllı saatin 46 mm için koyulan tavsiye edilen satış fiyatı 1.499 TL seviyesinde. 42 mm versiyonun fiyatı ise ilginç olarak halen açıklanmıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Apple’ın Türkiye’de hali hazırda satılan yeni akıllı saat modeli Series 5