reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 5 akıllı saat

Apple Watch Series 5 akıllı saat tanıtıldı; işte özellikleri ve fiyatı

 - Güncelleme: 11 Eylül 2019 19:59

Apple, Watch Series 4’ün yerini alan yeni Apple Watch Series 5 akıllı saat modelini tanıttı. İşte yeni saatin özellikleri ve fiyatı;

Apple Watch Series 4 ile aynı tasarımı taşıyan Apple Watch Series 5, farkını gövde malzemesi ve teknik özellikleriyle koyuyor. Yeni saat ilk olarak artık alüminyum ve paslanmaz çelik yanında titanyum ve seramik gövde seçenekleriyle de elde edilebiliyor. Yeni ekran teknolojisiyle “her zaman açık ekran” özelliğini getiren yani saat arayüzünü sürekli olarak açık tutan saat, söylendiği kadarıyla 18 saat pil ömrü sunuyor. Pil ömrünü korumak için kullanıcı bileğini indirdiğinde saatin ekranı soluklaşıyor. Saate bakmak istediğinizde ekran eski parlaklığına geri dönüyor. Bu özelliği sunabilmek için saatte sektördeki tek düşük sıcaklık polisilikon ekrana yer verilirken bunun yanı sıra ultra düşük güç harcayan ekran sürücüsü, verimli güç yönetimi entegre devresi ve yeni ortam ışığı sensörü gibi gelişmiş teknolojilerle de saat besleniyor. Bünyesinde pusula yer alan saat, Series 4 gibi EKG özelliğini de taşıyor. Bu özellik Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Model, düşme algılama da yapabiliyor.

Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5
Apple Watch Series 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 5 alanda devrim yapmıyor

Apple Watch Series 5 WatchOS 6 ile geliyor. WatchOS 6, kadınların doğurganlık dönemlerini takip edebilmeleri çin Döngü İzleme uygulaması gibi ek sağlık özelliklerini barındırıyor. Gürültü uygulaması ise kullanıcılara konserler veya gürültülü diğer etkinliklerde işitme üzerine olumsuz etkisi olabilecek ortam sesi seviyeleri konusunda uyarıda bulunuyor. Güncel işletim sistemi beraberinde yeni dinamik saat kadranlarını da getiriyor.

Saatin 399 dolarlık başlangıç fiyatı bulunuyor. Türkiye’de satılmayacak LTE model ise 499 dolara satılıyor. Firma bu model sonrasında Series 3’ün fiyatını 199 dolara çekiyor. Yeni modellerin Türkiye fiyatları ise henüz belli değil.

İLGİLİ HABERLER