reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4

Türkiye’de de satılan Apple Watch Series 4 parçalarına ayrıldı

Apple‘ın büyük iPhone etkinliğinde tanıttığı yeni akıllı saati Watch Series 4, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Gelin saatin içine birlikte bakalım.

Apple Watch Series 4, hem tasarımsal hem de teknik olarak dikkat çeken bir akıllı saat. İncelemelerden olumlu yorumlar alan model, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. 15 adımda için açılan saat, sürpriz şekilde 10 üzerinden 6 tamir edilebilirlik puanı aldı. Yani tamiri imkansız olarak nitelendirilmeyen saat, hem olumlu hem de olumsuz yorumlar alıyor. Söylendiği kadarıyla saatte eski modellere oranla daha az yapıştırıcı kullanılıyor. Saat ekranını değiştirmenin zor ama imkansız olmadığını belirten site, pili değiştirmenin de kolay olduğunu söylüyor. Konusu açılmışken 44 mm kasalı modelin içerisinde 270 mAh kapasitesinde pil olduğu belirtiliyor. Bunun 42 mm kasalı Watch Series 3’e oranla yüzde 4 artış getirdiği aktarılıyor. Anakart ve işlemci tabanlı tamirlerinin ise çok zor olduğu söylenen saat, kayışının kolaylıkla değiştirilebiliyor olmasıyla da beğeni topluyor. iFixit tarafından da belirtildiği üzere Watch Series 4’e eski modellerin kayışları takılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 hangi özelliklere sahip?

Gücünü şirket tarafından geliştirilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans getiriyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen Apple Watch Series 4, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörüyle gelen saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, artık daha iyi bir model olarak karşımızda bulunuyor. Saatin Türkiye başlangıç fiyatı 3.499 TL seviyesinde yer alıyor.

İlgili Video

Saatin resmi tanıtım videosu