reklamı kapat

POPÜLER

Harici şarj cihazı Powerbag

Hem çanta hem de harici şarj cihazı: Powerbag

24 Eylül 2018

Akıllı telefon üreticileri pil gücünü artırarak yeni cihazları piyasaya sürse de elimizden düşmeyen telefonlar için kullanım süresi bir sıkıntı yaratabiliyor. Bunun için hazırlanan konsept proje çantanızı harici bataryaya dönüştürüyor.

Elimizden düşmeyen akıllı telefonlar, her ne kadar akılcı pil tüketim özellikleri sunsa da pek çok model gün içinde yeniden şarj edilmeye ihtiyaç duyabiliyor. Telefonları her daim açık kalması gereken kullanıcılar için geçmişte harici şarj cihazlı sırt çantaları görmüştük. Davide Anzalone ise bu konsepti yeniden yorumlayarak bir omuz çantası tasarlamış. A4+ formatındaki bu “bez çanta” benzeri model beraberinde 24.000 mAh kapasiteli bir pil getiriyor. Powerbag isimli çantanın özellikle uzun ve yorucu fuar gezileri için öne çıktığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çıkarılabilir gövde

Üç farklı renk seçeneği sunan çanta gri/pembe, beyaz ve yeşil/gri renklerde tasarlanmış. Çantanın tabanı, fermuarla çıkacak şekilde ayarlanmış. Böylelikle isterseniz fazladan ağırlık yapacak olan harici pili de çıkarabiliyorsunuz. Ayrıca çıkarılan bu harici pil üzerine fermuarla ikinci bir kumaş yerleştirilebiliyor. Böylelikle kalemlik olarak da kullanılabiliyor. Çantanın alt kenarında küçük bir delik bulunuyor. Bu delik sayesinde telefonunuzu çantanın içinde de şarj edebiliyorsunuz. USB ve microUSB bağlantıları sunan çantada Type-C bağlantısı yer almıyor. Davide Anzalone’un diğer işlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

En güçlü USB-C taşınabilir şarj cihazı