reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

iPhone Xs ve Xs Max, zorlu bilimsel sağlamlık testinde [Video]

Apple‘ın yeni tanıttığı akıllı telefon modelleri iPhone Xs ve Xs Max için yapılan testlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer SquareTrade’in bilimsel testi karşımızda bulunuyor.

Apple iPhone Xs ve Xs Max, yurt dışında satın alanların eline geçiyor. Türkiye’de ne zaman ya da kaça satılacakları belli olmayan telefonlar, şu sıralar özellikle sağlamlık testleriyle gündeme geliyor. Bunlardan birisine SquareTrade imza atmış durumda. Olaya daha bilimsel yaklaşan SquareTrade, modellerin sağlamlık düzeyini gözler önüne seriyor. Baktığımız zaman iki telefon da düşmelere karşı oldukça hassas. Paslanmaz çelik kasaya rağmen arkada ve ön tarafta cam kullanılıyor olması, modelleri düşmelere karşı çok dayanıksız kılıyor. IP68 sertifikalarıyla Apple’ın söylediği kadar iyi su dayanıklılığı sunan modeller, firmadan iPhone Xs 86 puan (Üst düzey kırılma riski), Xs Max ise 70 puan (Orta düzey kırılma riski) alıyor. Genel olarak iPhone X’dan daha sağlam olan telefonlar, yine de mutlaka kılıf ile kullanılması gereken alternatifler arasında yer alıyor.

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs ve Xs Max için konulan tamir ücretleri nefes kesiyor

Apple’a Xs Max’in ekran onarımı için 2.490 TL, diğer hasarlar içinse 7.299 TL ödenmesi gerekiyor. Xs içinse ekran onarım ücreti 1.999 TL, diğer hasarlar ise 6.499 TL’lik bir ücret çıkarıyor. Fiyatlar iPhone X’da da oldukça yüksek. Ekran onarımı 1.999 TL, diğer hasarlar ise tam 6.499 TL