reklamı kapat

POPÜLER

n11 Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max, Türkiye’de satışa çıktı

Teknoloji devi Apple‘ın yeni akıllı telefonları iPhone Xs ve iPhone Xs Max, bir satış sitesinde satışa sunuldu. Fiyatlar ise nefes kesmenin ötesine geçmiş durumda.

Apple‘dan geçtiğimiz dönemde 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modelleri geldi. Bu modelleri firma halen resmi olarak Türkiye’de satışa sunmuyor. Ancak bunu bir internet sitesi değiştirmiş durumda. İlginç olarak Apple Türkiye garantili olarak elde edilebilen modellerin, satış fiyatları ise gerçekten inanılmaz bir seviyede yer alıyor. Baktığımız zaman 64 GB iPhone Xs için tam 13 bin TL ödenmesi gerekiyor. Bu model Amerika’da 999 dolara satılıyor. 64 GB iPhone Xs Max içinse kişilerin tam 15 bin TL ödemesi gerekiyor. Bu model ise Amerika’da 1.099 dolara satılıyor. Türkiye fiyatları gerçekten inanılmaz yüksek olan telefonlar, ülkenin yüzde 90’ı için ulaşılmaz bir noktada yer alıyor. 64 GB iPhone Xs eğer Amerika’dan alınırsa şu an yaklaşık olarak 6.500 TL (500 TL pasaport kaydı dahil) seviyesinde elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max için konulan tamir ücretleri de nefes kesiyor

Apple’a Xs Max’in ekran onarımı için 2.490 TL, diğer hasarlar içinse 7.299 TL ödenmesi gerekiyor. Xs içinse ekran onarım ücreti 1.999 TL, diğer hasarlar ise 6.499 TL’lik bir ücret çıkarıyor. Fiyatlar iPhone X’da da oldukça yüksek. Ekran onarımı 1.999 TL, diğer hasarlar ise tam 6.499 TL.

İlginizi Çekebilir

İlk katlanabilir akıllı telefon modeli