reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium Android Pie

Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium için Android Pie müjdesi

Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium için Android Pie bekleyenlere güzel bir haberimiz var. Firma beklenen güncelleme adımını sonunda atıyor.

Sony, Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact sahiplerine hali hazırda Android Pie güncellemesini veriyor. Şimdi ise Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium sahiplerine Android Pie güncellemesi verilmeye başlanmış durumda. Bölgesel olarak OTA üzerinde gelen güncelleme, 47.2.A.0.306 sürümü numarasına sahip. Yavaş yavaş tüm bölgelerdeki kullanıcılara geleceği belirtilen güncelleme, telefonların sahiplerini oldukça mutlu edecek gibi görünüyor. Daha önce 26 Ekim tarihinde gönderileceği belirtilen güncelleme, geç de olsa artık eski sayılan modellere taze bir can veriyor.Firmanın XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus modelleri ise yeni Android sürümüne 4 Mart 2019 tarihinde verileceği söyleniyor. Firma güncelleme konusunda sektörün en iyileri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony güncelleme konusunda elini çabuk tutuyor

Android 9.0 Pie güncellemesi konusunda Android dünyasında hummalı çalışmalar devam ediyor. Huawei, Xiaomi, Samsung ve Nokia gibi isimler yeni sürüm için aktif olarak çalışırken, yine de istenilen seviyeden oldukça uzakta bulunuyor. Her zaman söylüyoruz bırakın Pie güncellemesini, halen Android Oreo’ya geçmeyen ya da yeni geçen cihazlar bulunuyor. Ekosistemin açık yapısı, maalesef güncelleme konusunda büyük sorun yaratıyor. Diğer taraftan Apple ise kapalı yapısı sayesinde güncelleme konusunda rakip tanımıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ultra pahalı yeni amiral gemisi