reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ1 ve XZ Premium

Sony Xperia XZ1 ve XZ Premium için ilginç üç boyutlu tarama özelliği [Video]

Sony, 3D Oluşturucu uygulamasına gelen yeni güncelleme ile 3D taramalarınızı direk Facebook haber akışına yüklemeyi sağlayarak yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Xperia XZ1 ve XZ Premium kullanıcıları artık, 3D Oluşturucu uygulaması ile kendilerini arkadaşlarını ve nesneleri tarayarak yüksek çözünürlüklü 3D avatarlara dönüştürebiliyor.

Şirket yaptığı açıklamada “3D içerikler yaratmak artık sadece profesyonellerin işi değil” ibaresine yer veriyor. Bu doğrultuda geliştirilen 3D Oluşturucu, herkese sadece saniyeler içerisinde 3D içerikler oluşturma ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşma fırsatı tanıyor. Yeni güncelleme sayesinde 3D Oluşturucu kullanıcıları, oluşturdukları 3D taramalarını Facebook’un interaktif 3D paylaşım formatını kullanarak direkt olarak arkadaşlarıyla paylaşıyor. Bu paylaşımı Facebook haber akışında görenler, üç boyutlu modeli istedikleri gibi döndürebiliyor, çevirebiliyor ve yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyor. Sayfada görebileceğiniz gibi yüksek kaliteli sonuçlar ortaya koyan sistem, standart Facebook paylaşımlarına yeni yaklaşım getiriyor. Normalde biliyorsunuz bu tarz taramalar için lazer temelli gelişmiş donanımlar gerekiyor. Şirket kurduğu altyapı ile bunu herkesin erişimine açıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üç boyutlu dünyaya giriş kolaylaşıyor

Xperia XZ1 ve XZ Premium kullanıcıları uygulamayı, Google Play üzerinden hemen güncelleyebiliyor. Facebook’un 3D içerikler ile ilgili en son güncelleme detayları ise burada yer alıyor.

Video