reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile GM 8 Go

General Mobile’ın ilk Android Go telefonu “GM 8 Go” ortaya çıktı

Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla pazarda kendisine iyi bir yer edinen General Mobile‘ın ilk Android Go telefonu “GM 8 Go” ortaya çıktı. İşte telefon hakkında ilk detaylar.

Google ile yakın ilişkide bulunan General Mobile, Android Oreo (Go edition) temelli GM 8 Go‘yu MWC 2018‘de resmi olarak duyurmaya hazırlanıyor. Android Authority tarafından ilk görselleri ve detayları ortaya çıkan telefon, gördüğünüz üzere giriş seviyesinde yer alıyor. Standart bir tasarıma ve plastik bir gövdeye sahip olan telefon, gücünü MediaTek 6739 işlemciden ve 1 GB RAM‘den alıyor. 5.03 inç 18:9 LCD ekranında 1440×720 piksel çözünürlük sunan telefon, 3.500 mAh pil üzerine kuruluyor. Arkasında 13 megapiksel, önünde ise 5 megapiksel kamera yer alan telefon, 16 GB dahili depolamaya sahip. 3.5mm kulaklık girişine sahip olduğu görülen telefon, onun haricinde bir detay taşımıyor ancak çok ucuz olması bekleniyor.

General Mobile GM 8 Go
General Mobile GM 8 Go
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Oreo (Go edition)

Android Oreo (Go edition) işletim sistemi, daha önce de açıkladığımız üzere düşük seviye cihazlara hitap ediyor. Minimum 512 MB maksimum 1 GB RAM’e sahip cihazlar için tanıtılan işletim sistemi, Google uygulamaları ve Google Play Store konusunda basit bir deneyim sunuyor. İşletim sisteminde performans iyileştirmeleri sağlayan Go, Google uygulamalarının da Go sürümüne sahip. Play Store’u da yenileyen sistem, mağaza cihazınıza en uygun uygulamaları size göstererek cihazı fazla yormamanızı sağlıyor. Google bu altyapıya sahip ilk telefonların pazartesi günü kapılarını aralayacak Mobil Dünya Kongresi 2018‘de karşımıza çıkacağını söylüyor.

Şirketin öne çıkan modellerinden General Mobile GM 8:

İLGİLİ HABERLER