reklamı kapat

POPÜLER

android oreo go edition

Google’dan giriş segment cihazlara müjde: Android Oreo (Go edition)

Google, düşük segment cihazlar için optimize edilmiş Android Oreo versiyonunu duyurdu. Android Oreo (Go edition) 1 GB RAM’den az belleğe sahip cihazları hedef alıyor.

Android işletim sisteminin ilk zamanlarından bu yana herkese erişim sunabilen bir sistem planladığını belirten Google, bugün giriş seviye cihazlar için optimize edilen Android Oreo versiyonunun müjdesini verdi. Dünya çapında Android işletim sistemini kullanan 2 milyar aktif cihaz olduğunu belirten Google, herkesin bu deneyimi rahatlıkla yaşayabilmesi için yeni Android Oreo (Go edition) sürümünü duyurdu. Söz konusu sürüm yarın Android 8.1’in çıkışıyla beraber kullanıcılarla buluşacak.

Minimum 512 MB maksimum 1 GB RAM’e sahip Android Oreo işletim sistemli cihazlar için tanıtılan Go edition, üç ana noktada deneyimi iyileştiriyor: İşletim sistemi, Google uygulamaları, Google Play Store. İşletim sisteminde performans iyileştirmeleri sağlayan Go Edition, Google uygulamalarının Go sürümüne sahip. Aynı zamanda Play Store’u da yenileyen sistemde, mağaza cihazınıza en uygun uygulamaları size göstererek cihazı fazla yormamanızı da sağlıyor.

Daha çok alan

Yeni sürümle beraber giriş seviye cihazların hızlanacağını belirten Google, ortalama bir uygulamanın bu sürümde yüzde 15 daha hızlı olduğunu ekliyor. Giriş seviyesi modellerdeki kısıtlı alan sorununa da kendince çare bulan firma, ön yüklü Google uygulamaların artık yüzde 50 daha az yer kapladığını müjdeliyor. Go edition’da cihazların otomatik olarak “Data Saver” özelliğine sahip olduğu da ekleniyor. Açık halde gelen bu özellik arka planda veri kullanımını azaltabiliyor. Android Oreo (Go edition) ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.