reklamı kapat

POPÜLER

Android 8.1

Android 8.1 Oreo ve getirdiği yenilikler

Google, Android 8.0 Oreo’nun yeni güncellemesi Android Oreo 8.1 güncellemesinin dağıtımına başlıyor. Bugün itibarıyla indirmeye sunulacak güncellemeyle birlikte Android cihaz yeni yeteneklere kavuşuyor. Android 8.1 güncellemesiyle birlikte yeni  bir bira emojisi geliyor.

Bir süredir eleştirilen hamburger emojisinin de düzeltiği güncellemesi sayesinde daha güvenli internet gezinmeleri yapılabiliyor. Parmak izi sensörlerinin güvenliğiyle ilgili geliştirme de sunan güncelleme Bluetooth pil göstergesiyle ilgili bir yeniliğe de sahip. Telefonunuza bir Bluetooth cihazı bağlıysa, hızlı ayarlar sekmesinden ne kadar pil kaldığını görmek mümkün. Pixel 2 ve Pixel 2 XL kullanıcıları için ekran sekmesine renkler menüsü eklendiğini de belirtelim. Daha iyi okunabilirlik için yeni Google Sant fontunun da yer aldığı güncellemede güç menüsünün tasarımı da yenilenmiş durumda. Nexus 5X’teki hoparlörle ilgili soruna da çözüm getiren Android Oreo 8.1’de sistem bildirimlerindeki Oreo ikonunun da elden geçirildiğini söyleyelim. Android 8.1 Oreo biraz önce de belirttiğimiz gibi bugün itibarıyla Android cihazlar için indirmeye sunulacak.

Giriş seviyesi Android cihazlara özel işletim sistemi: Android Oreo Go

Giriş seviyesi Android’li cihazlar için duyurulan Android Oreo Go, 1 GB RAM’den az belleğe sahip cihazları hedef alıyor. Performans iyileştirmeleriyle birlikte gelen Oreo Go’da Play Store’da da yenilikler yer alıyor. Android Oreo Go hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.